Banka HesaplarıBağış Yap

Herşeye Rağmen Kervan Yürüyor

Herşeye Rağmen Kervan Yürüyor

Tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen , Gazze'ye girmekte kararlı olan 'Filistine Özgürlük Konvoyu Lazkiye limanına ulaştı

Tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen , Gazze'ye girmekte kararlı olan 'Filistine Özgürlük Konvoyu Lazkiye limanına ulaştı. Mısır hükümetinin hiçbir gerekçe göstermeden engelemeye çalıştığı ve 4 gün boyunca Akabe kentinde bekletilen konvoy, yapılan görüşmeler ve diplomatik girişimler sayesinde  3 ocakta Gazzeye giriş yapmak üzere Akabe kentinden ayrıldı. 2 günlük yolu tekrar geri gelen konvoy, Suriye Lazkiye limanına ulaştı. Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan yaptığı açıklamada '' Konvoya katılan hiç bir kimsenin moral ve heyecanından  hiç eksilme olmadığı, bilakis herkesin daha da gayretlendiği ve bilendiğini ifade ederek , '' bu engellemeler bizi yolumuzdan ve davamızdan asla vazgeçiremeyecektir.Bu zorluk ve sıkıntıları göze alarak yola çıktık ve tüm hazırlığımızı olumsuz şartlara göre yapmıştık zaten.İnşaallah sizlerin dualarıyla yolumuz açılacak ve Gazza'ye emanetleri ulaştıracağız.''  dedi.
 
Ayrıca Lazkiye limanından gelen haberlerde, gemi firmaları İsrailin saldırı ihtimalininden çekinerek, konvoyu ElAriş limanına taşımaktan korkmaktadırlar ve taşımayı kabul etmemektedirler. Yeni firmalarla ve gemi noktasında görüşmelerin devam ettiğini ve en kısa sürede gemilerin ayarlanıp, yolculuğun devam edeceğini ümit ediyoruz.
Gazze^den görüştüğümüz Yardımeli Derneği ofis görevlisi ' insanların dört gözle konvoyu beklediğini ve kendileri için büyük bir moral ve motivasyon olacağını bildirmiştir. Gazze de bekleyen insanların yardım malzemelerinden çok ,  insanların yanlarına gelmelerini ve kendilerine  destek olmalarını çok daha önemsemektedirler.
İnşaallah bu kutsal yolculuk amacına ve yerine ulaşacaktır. Ve Gazze için yeni imkanlar ve yeni gelişmeleri de beraberinde getirecektir.  
Paylaş