Banka HesaplarıBağış Yap

Hizmetiçi Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Hizmetiçi Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Yardımeli Derneği bünyesinde gönüllülere yönelik olarak verilen bu eğitimlerin amacı; yurt içi ve yurt dışında hizmet eden çalışan ve gönüllülerimizin kişiler arası iletişim ve kuruma yönelik aidiyetlerini geliştirmek, veren el ile alan el arasında daha sağlıklı hizmet verebilmektir.

Kamu yararına hizmet eden dernek statüsündeki Yardımeli Derneği, hizmet kalite standartlarını geliştirmek için, genel merkez çalışanları başta olmak üzere temsilciliklere ve tüm gönüllülere yönelik hizmet içi eğitimlerine başlamıştır.

Bu eğitimlerin amacı; yurt içi ve yurt dışında hizmet eden çalışan ve gönüllülerimizin kişiler arası iletişim ve kuruma yönelik aidiyetlerini geliştirmek, veren el ile alan el arasında daha sağlıklı hizmet verilebilmesi ve bilgi akışının sağlanması için bilgi beceri ve tutum kazanmalarını sağlamak ve derneğimizin yurt içi ve yurt dışında tanıtılması, projelerimizin sağlıklı aktarılması için yetiştiricilik (koçluk) görevi üstlenmelerini amaçlamaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda Eğitimci ve Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil AYKUT eğitim becerileri, iletişim, empati ve beden dilinin etkili ve doğru kullanımına yönelik eğitim seminerleri vermeye başladı. İstanbul Esenler Kültür Merkezindeki eğitime, Esenler Hikmet Vakfı ve Güngören Genç Osman Vakfından, Yardımeli temsilcileri ve gönüllüleri katılmaktadır. 12 (on iki) saatlik eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Konuyla ilgili bilgi veren Eğitimci ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil AYKUT: “Yardımeli Derneği çalışanları başta olmak üzere, Türkiye’deki tüm temsilcilerimiz ve gönüllülerimiz, aynı zamanda derneğimizle ortak protokol çerçevesinde bizlere destek veren sivil toplum kuruluşları ve derneklerimize de bu eğitimler verilecektir. Şu anda İstanbul derneklerimizden Esenler Hikmet Vakfı ve Güngören Genç Osman Vakfındaki gönüllülerimizin eğitimleri verilmektedir. İstanbul’daki derneklerimizden sonra Anadolu’daki derneklerimiz ve temsilciliklerimiz ve Türkiye’deki tüm illere yönelik bu eğitimlere devam edilecektir” dedi.    

Halil Aykut, tamamen ücretsiz olarak verilen, Türkiye’deki eğitimlerden sonra yurt dışı şube ve temsilciliklere, aynı zamanda gönüllü kardeşlerimize de aynı eğitimleri vermeyi planladıklarını söyledi.

Paylaş