Banka HesaplarıBağış Yap

İdlib bölgesinde fırınlar unsuz kalmasın

İdlib bölgesinde fırınlar unsuz kalmasın

Suriye’de devam eden iç savaş ve kargaşanın ilk yaşandığı günden itibaren insani yardım kapsamında acil yardımlarımız devam etmektedir.

Yardımeli Ankara Şubesinin organize ettiği un yüklü acil yardım konvoyları, peyder pey İdlib tarafına ulaştırılmakta ve bölgedeki fırınlarda ekmek yapılarak, çevre yerleşim yerlerine ücretsiz dağıtılmaktadır..
 


Yardımeli Ankara Şube Başkanı Dr.Mehmet Sılay ve Ankara Şube sorumlusu Nuri Bahar ve beraberindeki heyet, Hatay’dan İdlib bölgesine geçip, yardımların ulaşmasına bizzat nezaret ettiler. Ekmek yapılan fırınları da ziyaret ederek, gönderilen unların bizzat değerlendirildiğine şahidlik yaptılar.
 


Bu zamana kadar gönderilen un ve acil gıdalar, bölgedeki fırınlarda ekmek yapılarak, İdlib çevresinde yaşayan insanlara hergün ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

İdlib bölgesinde çadırlarda yaşayan insanları da ziyaret eden heyet, ynlarında götürebildikleri hediyeleri insanlara dağıttılar.

Ayrıca Elardiya Yetimhanesini de ziyaret ederek, yetimhanede yaşayan çocuklarla sohbet edip, onlara çikolata ve hediyeler verdiler.
 

Paylaş