Banka HesaplarıBağış Yap

İdlib’ i Unutmadık..

İdlib’ i Unutmadık..

Yaşanan kirli bir savaş neticesinde; mağduriyetlerin, kan ve gözyaşının timsali olan Suriye’de yaşanan insanlık dramı her geçen gün artarak devam ediyor.

Sıcak çatışmaların devam ettiği bölgelerden kaçarak daha güvenli yerlere gelen sivil halk çaresizlik ve yokluk içerisinde yaşam mücadelesi veriyor.

Özellikle Türkiye sınır bölgesinde oluşturulan kamplarda yaşayan insanlar, ağır kış şartlarını iliklerine kadar hissetmektedirler. Çadırlarda ve çamur içinde yağmur ve kar altında hayata tutunmanın gayretini gösteriyorlar.

Özellikle İdlib ve Cerablas’a belirli zamanlarda Yardımeli Ekipleri, oluşturulan konvoylarla gıda paketlerini, un çuvallarını, çocuklara kıyafetleri ve oyuncakları bölgeye  ulaştırmaktadır.

Türkiye’de bulunan 81 ilimizde bulunan şube, temsilci ve gönüllülerimiz bu zor kış şartlarını düşünerek İdlib ve Cerablus için yeniden seferberlik ilan ettiler. İdlib ve Cerablus için toplanan gıda, kıyafet ve yakacaklar hayır sahiplerinin destekleri ile toplanmakta ve bölgeye ulaştırılmaktadır.

Yardımeli Mardin Temsilciliği, Mardin’de oluşturulan platformla birlikte topladıkları bağışları, kışlık kıyafet ve süt kolilerini düzenlenen törenle birlikte İdlib’e gönderdi.

Yardımeli Derneği, farklı bölgelerde yapılan çalışmalar ile, İdlib ve Cerablus için çalışmalarını devam ettirmekte ve belirli aralıklarla yardım tırlarının bölgeye ulaştırılması devam edecektir.

Paylaş