Banka HesaplarıBağış Yap

İdlib Kamplarından selam getirdik..

İdlib Kamplarından selam getirdik..

Rejim güçlerinin havadan bombaları, karadan saldırıları sonucu hayatını kurtarma adına Türkiye sınırına doğru göç edenlerin sayısı her gün artmakta.

Savunmasız sivil halk için Türkiye sınır bölgesinde oluşturulan kamplarda, soğuk kış mevsiminin zorlukları yanında, insani temel ihtiyaçların da karşılanmasında sıkıntılar yaşanmaktadır .

Yardımeli Ankara Şubesi öncülüğünde oluşturulan 10 tırlık ilk kafile yardım konvoylarımızın taşıdığı unlar, bölgedeki fırınlarda ekmek yapılarak, her gün kampta yaşayanlara dağıtılmaktadır.
 


Oluşturulan ikinci kafile yardım konvoyu da gıda, kıyafet, battaniye, çocuklar için bot, çizme ve montlardan müteşekkil olarak, bölgeye gönderilmiştir. Yardımeli Yönetim kurullu üyeleri Adnan Akdaş ve Recep Gökcan’ın bizzat iştirak ettiği konvoy, Kızılay koordinasyonunda bölgedeki kamplarda dağıtılmıştır. Birebir çadırlara kadar giderek ziyaretler yapılmış, dualar edilmiş, selamlar gönderilmiştir. Yardımeli Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Akdaş’ın bu ziyaretle ilgili izlenimleri şöyledir: “Öncelikle kamplarda bir ümitsizlik, bir karamsarlık gözlemlemedik. Hayat bir şekilde devam ediyor. Allah derdin büyüklüğüne orantılı olarak dermanda veriyor. Malum olduğu üzere, inşirah suresinde Rabbimiz buyurur; Her zorlukla birlikte bir kolaylık vardır. Evet her zorlukla birlikte bir kolaylık vardır!” Bu ayetin tezahürünü bizzat müşahade ettik. Savaş şartlarında, kış gününde, yağmurun çamurun içinde bir hayat! Düşündüğümüz zaman hakikaten katlanılması zor, isyan edilecek bir durum gibi görünüyor ama öyle değil. Sadece şu var ki, kamplardaki çocuklar eğitimden mahrum. En önemli sorun bu! Eğitim her çocuğun temel hakkıdır. Bu çocukların gelecekleri kararıyor. Dünyadaki duyarlı tüm insanların öncelikle bu konuyu gündem yapmaları gerekiyor. Kamplarda hayat devam ediyor. İnsanları dirayetli ve umutlu gördük. Bağışçılarımıza ve buraya yardım edecek insanlara verebileceğim mesaj şu; bu insanlar imtihan edilirken aynı zamanda bizde imtihan ediliyoruz. Onlar savaşla biz mallarımızla! Buradaki en acil ihtiyaç un ve çadır. Buradaki kardeşlerimize sadece kavli dualarımızla değil, fiili dualarımızla da destek olalım. Bu insanlar önce müslümanlara, sonra tüm insanlığa emanet. Emanetlerimize sahip çıkalım. Bu insanlar ve özellikle çocuklar için ekeceğimiz tohumlar ilerde gül olup açacak inşallah.” Dedi.
 


Bölgedeki çalışmalarını sürdüren Yardımeli Ekipleri, savaşın acımasız yüzünü iliklerine kadar hisseden yetim çocukların kaldığı yetimhaneleri de ziyaret ederek, yetim çocuklara hediyeler takdim ettiler, onlarla oyunlar oynadılar.

Bu insanların, bu çocukların bizlere ihtiyacı var, unutmayalım..

Kardeşlerimiz üşümesin... İnsanlık buz kesmesin... İnsanlık kardeşliğe kessin!

İdlibli muhacir kardeşlerimize sahip çıkalım.

Paylaş