Banka HesaplarıBağış Yap

İdlib konvoyu yola çıktı

İdlib konvoyu yola çıktı

Suriye’de 8 yıldır devam eden iç savaş ve kargaşadan dolayı mağdur ve muhtaçlar ve ülkemizde bulunan muhacirler için ilk günden itibaren devam eden yardım ve desteklerimizin yanında, Mübarek Ramazan’da iftar ve sahur sofralarına ulaşacak konvoyumuz y

Yardımeli Ankara Şubesi tarafından koordine edilen ve 7 tır dolusu 185 ton undan oluşan yardım konvoyu, Cilvegözü sınır kapısından gönderildi. Son birkaç içerisinde İdlib’e yapılan hava saldırılarında en az 565 sivil hayatını kaybetti. Yine bu saldırılar neticesinde 396 bin sivil yerinden edildi, göç etmeye zorlandı. Çok sayıda sivil Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarındaki kamplara sığınmak zorunda kaldı.
 


Ramazan ayının başında, yine 3 tır dolusu un çuvalları, Hatay’da yaşayan Suriyeli muhacirlerin bizzat evlerine Yardımeli Hatay Temsilciliği tarafından ulaştırıldı. Bizzat evlerine kadar dağıtımların yapıldığı un çuvalları, Mübarek Ramazan’da iftar ve sahur sofralarına ulaştı hamdolsun.

Yardımeli Ankara Şube Başkanı Dr. Mehmet Sılay, Genel Koordinatör Osman İlhan, Ankara Temsilcisi Nuri Bahar, Hatay Temsilcisi İdris Alp’ın katılımları ve dualarıyla, Cilvegözü sınır kapısından uğurlanan yardım konvoyu, Türk Kızılayı aracılığı ile İdlib ve çevresindeki yerleşim bölgelerinde Cisrişşurr ve Selkıyn ilçelerinde fırınlara verilecek ve ekmek olarak iftar ve sahur sofralarına ulaştırılacaktır.
 


Yardım konvoyunda bulunan 1 ton undan 1200 poşet yerelde kullanılan ekmek üretilmektedir. Öncelikle yetim ailelere ve sivil savunmasız, yaşlı halka ulaştırılacaktır.
 

Paylaş