Banka HesaplarıBağış Yap

İdlib’e Acil Yardım Çağrısı

İdlib’e Acil Yardım Çağrısı

"Yardımellerimizi" İdlib’deki savaşın, yokluğun, yoksunluğun ve kışın ayazında kalan kadeşlerimize uzatalım. İnsanlarımız üşümesin. İnsanlık buz kesmesin! İnsanlık kardeşliğe kessin!

Yeryüzünde fesat çıkaranlara, savaş çıkaranlara, fesattan ve savaştan beslenenlere inat, insanları yerinden yurdundan edip ölüme terkedenlere inat, vicdanlarını fırlatıp atanlara inat, biz yeryüzünün vicdanı olalım ve kardeşlerimize mont, bot, battaniye,çadır ve nakdi yardımlarımızla sahip çıkalım..

Kasım ayının başından bu yana 450  bine yakın insanın göç etmek zorunda kaldığı Türkiye sınırına doğru geldiği, kışın soğuğuyla, yağmur ve çamurla mücadele eden İdlipliler derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.

idlip'de Rusya,Beşar Esad rejimi ve İran destekli grupların saldırıları nedeniyle, Türkiye sınırına son dört günde 44 bin sivil daha göç etti. Geçen kasım ayı başından bu yana yerinden edilenlerin sayısı 328 bini geçti.

Türkiye-Anadolu halkı bugüne kadar savaş mağduru Suriyeli kardeşlerine sahip çıktı. Onları misafir etti. Ekmeğini, yemeğini, suyunu paylaşıp ensar olmaya çalıştı.

Yardımeli olarak biz de sınırımızdaki kardeşlerimize elimizden gelen tüm yardımı yapmak için çalışmalara başladık. Battaniye, çadır, bot, gıda, ilaç, fiziki hizmet anlamında her türlü yardım, soğukta ve yağış altında bulunan İdliblilere ulaştırılacak inş.

Kışın ayazında, yağmur ve çamurla mücadele eden, çoluk çocuk yollara düşen kardeşlerimiz için tüm halkımızı yardıma çağırıyoruz. Zalim Esed rejiminin ve onun destekçilerinin zulmüne uğrayan kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş