Banka HesaplarıBağış Yap

İdlip yardımlarımızı bekliyor

İdlip yardımlarımızı bekliyor

Yaklaşık 10 yıldır devam iç savaş ve kargaşadan dolayı yurtlarını ve evlerini terk etmek zorunda kalan Suriyeli muhacirlerin hayatları kışın gelmesi ile birlikte bir kat daha zorlaştı.

 

Hayatlarını kurtarmak için güvenli bölgelere gelen sivil halk, kendi imkanları ile oluşturdukları düzensiz kamplarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Yaşlı, kadın ve çocukların ağırlıklı olduğu kamplarda, çadırlarda kalan muhacirler kış mevsiminin olumsuz şartları karşısında çaresizlik yaşamaktalar.

 

 

En son yağan yağmur ve kar nedeniyle, İdlip kırsalında kalan muhacirler hem soğukla mücadele ederken, hem de meydana gelen sel nedeniyle çadırları sular altında kaldı. Kamplarda oluşan çamur ve göletlerden dolayı kıyafetler ve eşyalar da kullanılamaz hale geldi.

 

 

Yardımeli ekipleri tarafından, İdlip bölgesindeki fırınlara belirli aralıklarla gönderdiğimiz un tırları, fırınlarda ekmek haline dönüştürülerek, kırsalda bulunan kamplara ücretsiz ulaştırılmıştır.  

 

 

Yaşanan bu son yağmur ve sel felaketinden dolayı, Acil Yardım fonu devreye alınarak hazırlıklar başlamıştır. İlk etapta acil gıda kırsalda bulunan kamplara ulaştırılacaktır. Un ve makarnadan oluşan acil gıda paketleri Yardımeli ekipleri ve Kızılay koordinesinde kamp sakinlerine teslim edilecektir. Bölgeye ulaşan unların bir kısmı da fırınlarda ekmek yapıldıktan sonra kamplarda dağıtılacaktır.

 

 

İdlip kırsalında düzensiz kamplarda yaşam mücadelesi veren muhacirlere ulaştırılmak üzere hayır sahiplerinin gönderdiği bağışlar da bölgeye ulaştırılacaktır.

Paylaş