Banka HesaplarıBağış Yap

İftar Gezilerimiz Her Gün Devam Ediyor

İftar Gezilerimiz Her Gün Devam Ediyor

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da fakir ve ihtiyaç sahiplerinin sofralarına misafir oluyor, Ramazan sevincini birlikte paylaşıyoruz.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da fakir ve ihtiyaç sahiplerinin sofralarına misafir oluyor, Ramazan sevincini birlikte paylaşıyoruz. Ramazan iftarında Hanse Hanım’a misafir olduk. Hanse Hanım 8 çocuk sahibi bir anne, çocukların 4’ü yanında, diğer 4’ü ise Çocuk Esirgeme Kurumu’nda. Kendisi çocuk denecek yaştayken, 8 çocuklu yaşlı bir adamla zorla evlendirilmiş. Kocasının çocuklarına bakmış, hepsini evlendirmiş kendisinin de 8 çocuğu olmuş, ancak kocası iyice yaşlandığından çocuklara bakamaz olmuş.

Hanse Hanım da, çocuklarının sokakta kalıp kötü alışkanlık sahibi olmalarından korktuğu için 4’ünü Çocuk Esirgeme Kurumu’na vermiş, kendi tabiriyle devlete vermiş, onlarda hayata ümitle bağlanmış, çocuklardan 3’ü üniversite okuyor. “Çocuklarınızı özlemiyor musunuz?” diye sorduğumuzda, ağlıyor “onu birde yüreğime sorun” diyor.

Yanında olan çocuklarında biri özürlü diğerleri de okuyor. Kocası yaşlı olduğundan çalışan yok,  gelir getiren yok. Velhasıl, çile ve sıkıntılarla dolu bir hayat…

Yardımeli Derneği olarak yıl içerisinde Hanse Hanım’ın ve ailesinin gıda, giysi ve kırtasiye ihtiyacını karşıladık. Ramazan ayında da soframızı Hanse Hanım ve çocuklarıyla paylaşıyoruz. Götürdüğümüz hediyelerle gönüllerini almaya ve hayata tutunmalarına destekçi olmaya çalışıyoruz.

Haydi, sizler de bir fakirin elinden tutun, onların sevincine ortak olun…

Paylaş