Banka HesaplarıBağış Yap

İftar-sahur sofralarına desteklerimiz devam ediyor

İftar-sahur sofralarına desteklerimiz devam ediyor

Yaklaşık 11 yıldır Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle mağdur olan sivil halka desteklerimiz ilk günden itibaren sürekli devam etmektedir.

Mübarek Ramazan Ayı öncesi ve Ramazan ayı içerisinde de yardım tırlarımız, sınırın hemen öbür tarafında İdlip kırsalında bulunan kamplarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize gıda paketlerimiz ulaştırıldı.Bu güne kadar Yardımeli Ankara Şubemizin koordinasyonunda 38 tır dolusu un ve gıda paketleri belirli aralıklarla İdlip kırsalında bulunan sivil halka dağıtıldı.Fırınlara desteğimiz her ay devam ediyor..
Savaşın ve çatışmaların devam ettiği sıcak bölgelerden, biraz daha güvenli olan yerlere gelen sivil halka, düzenli ve düzensiz kamplarda-çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.Kampta yaşayanlar için ekmek üretimiz yapan fırınlara un desteğimiz her ay düzenli bir şekilde devam etmektedir.Bu zaman kadar belirli aralıklarla 38 tır un ve gıda paketlerine ilaveten, en son un ve  patatesten oluşan 3 tır bölgeye ulaştı.
Ankara Şube Başkanımız Dr.Mehmet Sılay ve Ankara Şube sorumlusu Nuri Bahar, konvoyla birlikte bölgeye giderek, emanetleri bizzat ulaştırmışlardır.Kamplar birebir ziyaret edilerek, ekmek ve patates çuvalları kamp sakinlerine dağıtılmıştır.Savaşların hiç kazananı olmamıştır ki..
Savaşın, yıkımın, yakınlarını kaybetmiş olmanın travmasını yaşayan kardeşlerimizin çetin şartlarda yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık-çalışıyoruz.Suriye’de iç savaş başladığından bu yana gözümüz kulağımız hep mültecilerde oldu. Gerek ülkemizdeki, gerek sınırlarımızdaki kardeşlerimizin yanında olduk. Gıda, yakacak, battaniye, soba vd. ihtiyaç malzemesi ulaştırdık. Cerablus’a konutlar inşa ederek yetim ailelerimize teslim ettik.İdlip’i sık sık ziyaret ettik ve her ziyaretimizde elimiz dolu gittik. Ankara temsilciliğimizin hazırladığı tırlar dolusu malzemeyi ihtiyaç sahiplerine taşıdık.Suriye’deki kirli savaşın küresel taraflarının ve diğer batılı ülkelerin umurlarında bile olmadığı, çıkar kavgasına tutuşup mülteci durumuna düşmüş milyonlarca insanın bu durumundan bile çıkar sağlamaya çalışmalarını ibretle seyrettik, seyrediyoruz.Mültecilere sahip çıkana birkaç ülkenin başında ülkemiz geliyor. Biz de devletimizin mülteci politikasına paralel olarak kardeşlerimizle Ensar-Muhacir ilişkisi kurmaya çalıştık.İdlipli kardeşlerimize bundan böyle de destek vermeye devam edeceğiz. Kamplardaki çocuklara sevinç, annelere umut, babalara omuz olmayı sürdüreceğiz.Her türlü ihtiyaç materyali ve gıda yardımı ile idlip’de olacağız.

Paylaş