Banka HesaplarıBağış Yap

İftar sofraları muhabbetin merkezi oldu

İftar sofraları muhabbetin merkezi oldu

Yurt içirişinde 81 ilimizde, Yardımeli Temsilcileri ve gönüllüleri tarafından koordine edilen iftar sofraları; muhabbetin, hasbihalin ve rehabilitenin gerçekleştiği kardeşlik birlikteliğine dönüştü.

Bazen bizim kurduğumuz sofralara geldi misafirlerimiz, hasbihal ettik. Bazen de, Yardımeli ekipleri hediyelerini ve iftariyeliklerini alarak, evlere misafir oldular. Aileleri yaşadıkları mekanlarda ziyaret ederek, bulundukları şartları yerinde görme imkanı da elde edildi. Evdeki hastalar, çocuklar ve evin fiziki durumu tespit edilerek, eksikler de giderilmeye çalışıldı. Yapılan ev ziyaretleri, birebir dokunma ve ilgilenme imkanı sağladığından, dertleşmeye ve muhabbete de uygun bir ortamdı. İnsanları dinlemek, konuşmak, sıkıntı ve dertlerine çözüm üretmeye çalışmak, onları sevindirdi, bir nevi rehabite imkanı sağladı.
 


Evlerinde ziyaret edilen aileler, mahcubiyet ve çekingenlik içerisinde, ellerinde ne varsa ikram etme telaşı ile bir koşuşturma içerisinde idiler. Ama mutlu olmuşlardı, ziyaretlerden dolayı sevinmişlerdi. Hele muhacir olan, yaşlı ve evinde hasta olan aileler çok daha mutlu olmuşlardı. Zira aylardır evlerine bir misafir gelmemişti…
 


Ev iftarlarında geçirilen zaman en değerli zamandı bizim için. 

İçilen bir tas çorba, en lezzetli yemeklerden bir tanesi idi. 

Tavsiye ederiz efendim… 

Paylaş