Banka HesaplarıBağış Yap

İftar Sofralarımız Muhtaçlarla Anlam Buldu

İftar Sofralarımız Muhtaçlarla Anlam Buldu

Derneğimiz, hayırseverler ve gönüllülerle birlikte çeşitli iftar programları gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor.

1. İhtiyaç Sahibi Ailelerin Sofrasına Konuk Olduk

Kapısı yıl boyu çalınmayan, sahipsiz ve muhtaç durumdaki ailelerin sofralarına konuk olduk. Onları zor durumda bırakmama adına iftar yemekleri hazırladık, paketlerimizi yanımıza aldık ve kapıları çalmaya başladık. Birlikte iftar yaparak bizler mutlu olurken, onlar da misafir ağırlamanın mutluluğunu yaşadılar.

İftara giderken aileleri destekleme adına yanımıza kumanya kartları da aldık. Kumanya kartları, anlaşmamız gereği Türkiye’de yaygın bir market zincirinden alışveriş yapılabilen destek kartıdır. Bu kartlarla aileler gıda ya da evleri için gerekli olan farklı ihtiyaç malzemeleri alabilecek. Belki hayatında hiç çikolata yememiş, dondurma tadamamış çocuklar için aileler bu ürünlerden alabilecek.

Kumanya kartlarına ek olarak bazı bölgelerde ise şartlar gereği kart değil, doğrudan kumanya dağıtıldı.

Son olarak evlere giderken çocuklar başta olmak üzere aile bireylerine çeşitli kıyafetler de hediye olarak götürdük. Yine hayatında hiç mağazadan satın alarak yeni elbise giyme imkânı olmayan mağdurlara bu hediyelerle ulaşmak hem onları hem bizleri çok mutlu etti.

2. İhtiyaç Sahiplerin Evlerimize Davet Ettik

Ramazan boyunca Yardımeli ailesi, personel, hayırsever ve gönüllüleriyle birlikte mağdurları kendi evlerinde ağırladı, iftar sofralarını paylaştı.

Böylece doğrudan soframızda paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Gönlü güzel o insanları evlerimize alarak, aile efradımızla aynı sofrada buluşmalarını sağlayarak bizlerde anlamlı iftarlar yaşamış olduk. Bizlere verilen emanetlerin mağdurları gördükçe gerçekten emanet olduğunu fark ettik.

İftar sofralarına gittiğimiz gibi, sofralarımıza davet ettiğimizde de çeşitli hediyelerle çocukları sevindirmeye çalıştık.

3. 81 İl, 15 Ülke ve 3 Kıtada İftar Sofraları Kuruyoruz

Edirne’den Ardahan’a, Manisa’dan Batman’a kadar Türkiye’nin 81 İlinde, Filistin’den Somali’ye, Moritanya’da Bangladeş’e kadar Dünya’nın 15 farklı ülkesinde iftar sofraları kurduk, kurmaya devam ediyoruz.

Bazen Türkiye’den giden gönül insanlarıyla, bazen bölgenin yerli halkıyla birlikte Dünya’nın birbirinden fersah fersah uzak bölgelerinde, on binlerce aç insanın doymasına, iftar yapmasına vesile olduk. Hayırseverlerin emanetlerini yerine ulaştırmış olduk. Ramazan’ın son gününe kadar sofra kurmaya devam edeceğiz.

Tüm bu anlamlı faaliyetler gönüllülerimiz ve hayırseverlerin desteğiyle hayat buldu, biz hayırlara köprü olduk. 

Paylaş