Banka HesaplarıOnline Bağış

İftar

İftar

Yardımeli, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayı içerisinde de kimsesizlerin, yoksulların ve mağdurların yanında olacak.  

Yardımeli,  gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı iftar organizasyonları ile binlerce mazlum, mağdur, muhtaç ve mahzun fakirin yüzünü güldürecek. Sizlerin de desteği sayesinde binlerce oruçlu, iftarda arzu ettikleri yiyecekleri yiyebilecek.

Edirne’den Kars’a, Etiyopya’dan Filistin’e, Somali’den Bosna’ya kadar tüm dünya coğrafyasında iftar vereceğiz; kardeşliğin ve dostluğun en güzel örneklerini hep beraber yaşayacağız.

Özellikle Kardeş Aile Projesinin uygulandığı Filistin, Gazze, Kudüs, Habeşistan, Pakistan, Sudan, Bosna ve Somali’de Kardeş Ailelerimizle birlikte iftar sofraları paylaşılacaktır.

Bir iftar bedeli 10 TL’dir.

ÜMMET İFTARI

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da İstanbul’da “Ümmet İftarı” düzenleyerek, ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinde davet edeceğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturacağız. Türkiye’de yaşayan, ümmet coğrafyamızın farklı bölgelerine mensup kardeşlerimiz ve aileleri ile tanışma, kaynaşma ve istişare amaçlı yapılacak olan iftarımıza, ilgili ülkelerin Büyükelçi ve Konsolosları da katılmaktadırlar.

KUDÜS İFTARI

Filistin’de kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla geleneksel ”Kudüs İftarımız”olacaktır.

2007’den bu yana her yıl Mescid-i Aksa’da Ramazan Ayının son Cuma’sı  bu iftar  gerçekleştirilmektedir. Mescid-i Aksa’nın murabıtları ile birlikte iftar yapamıyoruz. Ama onlara iftariyeliklerimizi göndererek destek olabiliriz.  Bu yıl da bu faaliyeti inşallah gerçekleştireceğiz.

Bir iftar bedeli, 10 TL (5 USD) ’dir.

Kredi kartıyla İFTAR bağışlamak için tıklayınız

Paylaş