Banka HesaplarıBağış Yap

İftar

İftar


 

Yurt içerisinde 81 il ve yurt dışında farklı bölgelerde kurulacak olan iftar sofralarına, bir tas çorba ve bir somun ekmekle ortak olmak ister misiniz ?

Yardımeli, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayı içerisinde de kimsesizlerin, yoksulların ve mağdurların yanında olacak.

Yardımeli, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı iftar organizasyonları ile binlerce mazlum, mağdur, muhtaç ve mahzun fakirin yüzünü güldürecek. Onlarla birlikte iftar sofralarında paylaşmanın ve kardeşliğin mutluluğunu yaşamak isterseniz çok memnun oluruz.

Özellikle Kardeş Aile Projesinin uygulandığı Filistin, Gazze, Kudüs, Habeşistan, Pakistan, Sudan, Bosna ve Somali’de Kardeş Ailelerimizle birlikte iftar sofraları paylaşılacaktır.
 

ÜMMET İFTARI

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da İstanbul’da “Ümmet İftarı” düzenleyerek, ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinde davet edeceğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturacağız. Türkiye’de yaşayan, ümmet coğrafyamızın farklı bölgelerine mensup kardeşlerimiz ve aileleri ile tanışma, kaynaşma ve istişare amaçlı yapılacak olan iftarımıza, ilgili ülkelerin Büyükelçi ve Konsolosları da katılmaktadırlar.
 

KUDÜS İFTARI

Filistin’de kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla geleneksel ”Kudüs İftarımız”olacaktır.

2007’den bu yana her yıl Mescid-i Aksa’da Ramazan Ayının son Cuma’sı bu iftar gerçekleştirilmektedir. Mescid-i Aksa’nın murabıtları ile birlikte iftar yapamıyoruz. Ama onlara iftariyeliklerimizi göndererek destek olabiliriz. Bu yıl da bu faaliyeti inşallah gerçekleştireceğiz.
 

İFTAR bedeli 15 TL (1 Kişi)

Kredi kartıyla İFTAR bağışlamak için tıklayınız

Ayrıca İFTAR yazıp 4031'e SMS göndererek 5TL bağışta bulunabilirsiniz.

Paylaş