Banka HesaplarıBağış Yap

İftarda Somali deydik

İftarda Somali deydik

Yardımeli Derneği bu acı gerçekten hareket ederek, her zaman olduğu gibi Dünya Müslümanlarını ve Somali Müslümanlarını yalnız bırakmayarak onlar için gerekli her türlü yardımı yapmakta olup inşallah bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bu yardımlardan biri de “2012 Ramazan İftarları”dır.

Son 60 yılın en kurak yılının yaşandığı Afrika'nın en fakir ülkelerinden Somali'de halk açlık, kuraklık ve hastalıkla pençeleşiyor. Kuraklığın pençesinde kıvranan Somali halkının en büyük umudu ise Ramazan ayında gönderilen yardımlar.

Yardımeli Derneği bu acı gerçekten hareket ederek, her zaman olduğu gibi Dünya Müslümanlarını ve Somali Müslümanlarını yalnız bırakmayarak onlar için gerekli her türlü yardımı yapmakta olup inşallah bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bu yardımlardan biri de “2012 Ramazan İftarlarıdır.

Dünyanın değişik yerlerinde bulunan öksüz ve yetimlerle Ramazan’ın rahmet ve bereketini paylaşmak, onların dertlerine ortak olmak, başlarını şefkatle okşamak amacıyla siz hayırseverlerin zekâtları, fitreleri ve bağışlarıyla onlara Yardımeli’mizi ulaştırabiliriz.

Yardımeli Derneği olarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kumanyaların ve kumanya hediye kartlarının bedelini 60 TL, 1 kişilik iftar bedelini 5 TL, aileye iftar bedelini ise 30 TL olarak belirledik.

Bağışçılarımız, Yardımeli Derneği’nin yardım yaptığı ülke ve bölgelerden istediklerini seçip, oraya yardım yapılmasını isteyebilir, yapılacak olan kumanya bağış sayısını kendileri belirleyebilir, hatta Kardeş Aile de olabilirler.

Paylaş