Banka HesaplarıBağış Yap

İmkanlarımızı Şimdi Paylaşma Zamanı

İmkanlarımızı Şimdi Paylaşma Zamanı

Yaşadığımız şu zor günlerde, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmanın gücünü de yanımıza alarak, zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır.

Küresel bir salgın haline gelen ve tüm dünyayı tehdit eden korona virüsü karşısında, hepimizin üzerine düşen sorumlulukları vardır. El birliği, dayanışma ve alınan tedbirlere, uyarılara azami derecede dikkat ederek hareket etmek; zorlukları minimize etmemizi sağlayacaktır.  

Bilim kurulu ve yetkili makamların önerdiği koruyucu ve önleyici tedbirlere mutlaka uyulmalıdır. Doğruluğu teyid edilmemiş, eksik ve yanıltıcı bilgi ve haberlerden kaçınılmalı; dezenformasyonve bilgi kirliliğine sebep olacak söylem, eylem ve paylaşımlardan uzak durulmalıdır.

Bu süreçte Yardımeli Derneği de üzerine düşen sorumluluk gereği, planlama ve hazırlıkları tamamlamış ve çalışmalara başlamıştır.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman, yaşanılan bu durumun önemine dikkat çekerek, herkesin sorumluluk bilinci ile hareket etmesinin önemine dikkat çekmiştir: “Açıklanan önleyici ve koruyucu tedbirleri titizlikle uygulamak, hem insan olarak, hem de Müslüman olarak sorumluluğumuzdur. Kendi ve yakınlarımızın sağlığını düşündüğümüz kadar; başkalarının hayatını da düşünmek, yardımcı olmak toplumsal huzurun sağlanması açısından en önemli görevlerimizdendir.

Şunu unutmayalım ki, sağlık ve beden bizlere emanettir, korumak yükümlülüğümüzdür. Korona virüsü ve diğer tüm hastalık ve felaketlerle ilgili öncelikle tüm tedbirleri ve önlemleri alarak fiili duamızı yapmalı; daha sonra da kavli dualarımız için ellerimizi açarak yardım istemeliyiz.

Yardımeli Derneği olarak, insani yardım çalışmalarımız ve desteklerimiz kesintisiz devam etmektedir. Çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını etkileyecek her türlü konferans, seminer, toplantı, yurtiçi-yurt dışı ziyaretler ve kalabalık organizasyonlar, süreç takip edilerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yurt dışı ofis ve partner kurumlar ile irtibat ve haberleşmeler online ortamda kesintisiz devam etmekte, istişare ve projeler aksamadan sürdürülmektedir.

Anadolu’daki tüm temsilciliklerimiz ve gönüllülerimiz Valilik ve Kaymakamlıklarda oluşturulan Vefa Sosyal destek gruplarına destek olmak amacıyla yönlendirilmiş ve resmi müracaatlar yapılmıştır.

Ayrıca, gerek Vefa Sosyal destek grubu, gerekse bize müracaat eden, ailelere gıda ve temizlik maddelerinden oluşan paketler ve alış veriş kartları verilecektir. Hepimiz etrafımıza göz gezdirmeli ve işini kaybetmiş, gündelik çalışan, işine gidemeyen ailelere yardımcı olmamız ve yönlendirmemiz gerekiyor. Bu zorlukları yine birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma ile aşacağız inşallah.” dedi

 

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

AMAÇ : Zor zamandan geçtiğimiz şu günlerde, hastalıkla mücadele eden ailelerin yanında olmak, işini kaybeden, çalışamayan bireylere- meslek gruplarına destek olmak, toplumda meydana gelen panik ve korku havasının dağılmasına katkı sağlamak, dayanışma, paylaşma ve birlikteliğin önemine vurgu yapmak.

 

KAPSAM : İhtiyaç sahibi ailelere, bu günlere mahsus işini kaybeden gündelikçi, işportacı, esnaf ve sanatkara temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması, temizlik ve hijyenin korunması hususunda destek olunması, evden çıkamayan yaşlı ve risk grubundaki insanlara moral desteği ve katkı sunulması

İŞLEYİŞ : İçinde bulunduğumuz bu günlere mahsus durumdan maddi olarak etkilenen kesimler birinci önceliktir. İnsanların dışarı çıkmamalarından kaynaklı olarak, iş yapamama ile karşı karşıya kalan, gündelikçi, işportacı, esnaf, sanatkara bu zor günlerde en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ölçüde maddi destek sağlanacaktır. Alış-veriş kartları ile, ayni ve nakdi destek ile, fatura-kira ödemelerine katkı ile zor zamanların dayanışma ile aşılmasına imkan sağlayacaktır.

Hak sahipleri müracaatları esnasında, bu durumda olduklarını belirten belgelerini ve mevcut durumlarını yazılı olarak belirtmek zorundadırlar. Yanlış, eksik ve yalan bilgi-belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Etrafımızda, mahallemizde bu durumda olan insanları tespit edip, Derneğe siz de bildirebilirsiniz. Bu tespiti yapıp, Derneğe bildiren hayır sahipleri, ilgili kişiye ayni ve nakdi desteğini de yapabilecektir. Hayır sahibi tarafından tespiti yapılan aileye yapılan desteğin 2 katı kadar da Yardımeli Derneği katkı sağlayacaktır. Böylece, dayanışma içerisinde zorluklar aşılacaktır. 

İllerde ve ilçelerde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile irtibatlı ve koordineli çalışarak istişareler de yapılacaktır.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş