Banka HesaplarıBağış Yap

İşgal Devleti Yine Bombaladı..

İşgal Devleti Yine Bombaladı..

Karadan, denizden ve havadan abluka altında bulunan Gazze’ye, işgal devleti tekrar saldırdı, bombalar yağdırdı.

Bu ilk değil, son da olmayacak..

İşgal ve zulüm devleti, her zamanki gibi masum ve savunmasız sivil halkın üzerine bombalarla saldırdı. Zaten ambargo ve abluka altında yaşam mücadelesi veren Gazzelilerin, bu saldırılar sonucunda yaşamları daha da zorlaştı.

Zaten kısıtlı verilen elektrikler kesildi, yaralılar için tıbbi malzeme, ilaç ve gıda sıkıntısı katlanarak arttı. Birkaç gündür sığınaklarda beklemek zorunda kalan insanlar, sağlanan ateşkes sonrası evlerine dönebildiler.

Yardımeli Gazze Ofis MüdürüHani El Aga, Gazze’de yaşananları ve zorlukları an be an aktarmaya devam etti : “ Bizler bu duruma alıştık artık. Her an saldırı olacak, bombalar patlayacak diye beklemekteyiz. Kaç kez ateşkes sağlandı. Ama İsrail ateşkeslere rağmen saldırmaya, zulme ve ambargoya devam etti. Gazze’de şu an elektrikler yok, ilaç, sağlık malzemesi, yeterli gıda maalesef yok. Yaralılar sağlık merkezlerine gidiyor, ama yeterli müdahale için tıbbi malzeme sıkıntısı yaşanıyor. Her an gelebilecek bombalardan insanlar kendilerini ve ailelerini korumakta zorlanıyorlar. Zira nereden ve ne zaman geleceği belli olmayan bombalar. Artık birşeyler yapılmalı ve bu zulme dur denilmeli. Fiili ve kavli dualarınızı eksik etmeyiniz.”

Yardımeli Gazze Ofisinin saldırıya ilişkin bildirdiği rakamlar şöyle :

5 Ağustos’ta İsrail’in Gazze şeridinin düzenlediği saldırılarda sonucunu :

  • Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırılarda 15'i çocuk, 4'ü kadın olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e ulaştığı , yaralı sayısının ise 360’e yükseldiğini açıkladı.
  • Yerleşim birimlerin gören hasar saysı ise
    • Tamamen yıkılmış : 21
    • Büyük hasar  : 85
    • Kismen veya orta hasar : 1550
    •  

Yardımeli Gazze Ofisi mağdur olan ailelerin yanında olmaya devam ediyor.

1.    Şehit ve yaralı ailelere ayni ve nakdi yardımların yapılması

2.    Şehit ve yaralı aileler kardeş aile projesi kapsamında desteklenmesi

3.    Hastanedeki yaralı çocukların ziyaret edilerek ihtiyaçlarının giderilmesi ve nakdi yardım veya hediyelerin verilmesi

4.    Tıbbi malzeme, ilaç ve sağlık gereçlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması

5.    Bombalama sonucu yıkılan, hasar gören evlerin sahiplerine ev eşyaları, kira yardımı ve nakdi yardımların ulaştırılması.:

Paylaş