Banka HesaplarıBağış Yap

İsrail durmuyor, Yine Bombaladı..

İsrail durmuyor, Yine Bombaladı..

Siyonist işgal devleti İsrail, yine durmadı ve Gazze’yi jetlerle bombaladı.

İsrail, 11 yıldır abluka ve ambargo altında yaşam mücadelesi veren Gazze’ye yine hiçbir neden yokken savaş uçakları ile bomba yağdırdı. İnsani temel ihtiyaçların bile karşılanamadığı, elektrik ve temiz suyun şehre düzenli verilemediği, ilaç ve sağlık malzemelerinin temin edilemediği, hasta ve yaralılara gerekli müdahalenin yapılamadığı Gazze’de hayat durma noktasına geldi, insanlar sokaklara çıkamaz durumdalar. 
 


Yardımeli Gazze Ofisi, gelişmeleri yakından takip ediyor ve gerekli çalışmaları anında merkeze rapor ediyor. Son duruma ilişkin olarak Gazze ofisimizin geçtiği bilgiler şöyle:

 • Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesindeki Hamas Hareketi'nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na bağlı bir noktayı hedef alan İsrail bombardımanı yakın bölgedeki Ömer bin Abdulaziz Camisi'nde büyük yangına neden oldu. 
 • İsrail savaş uçakları ve topçu birliklerinin Gazze'nin güneyi, kuzeyi ve orta kesimlerinde de çok sayıda tarım alanını vurmaya devam ettiği aktarıldı.
 • Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerinde Filistin direnişine ait 15 hedefe bombardıman gerçekleştirildiği kaydedildi.
 • İsrail ile Filistinli gruplar arasında ateşkesin Mısır arabuluculuğu sonucu başarılı olduğunun dün akşam Hamas tarafından duyurulmasına rağmen saldırıların yeniden başlaması dikkati çekti.
 • Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye'nin ofisibombardımanı sırasında vuruldu
 • İçişleri Bakanlığına bağlı İç Güvenlik Servisinin İsrail bombardımanı sırasında vuruldu
 • Sigorta binası İsrail bombardımanı sırasında vuruldu
 • Sürcü kursu İsrail bombardımanı sırasında vuruldu
 • 2 apartman İsrail bombardımanı sırasında vuruldu
 • Han Yunıs limanı saldırıldı
 • bombardıman sonrasında Filistin Sağlık Bakanlığı, 7 Filistinli'nin çeşitli şekilde yaralandığını duyurmuştu.
   


ABD İsrail’e destek vererek, zulmü onaylamıştır :

ABD Başkanı Donald Trump,   "Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararını imzaladı. Trump'ın kararı, uluslararası kamuoyunda büyük tepki toplamaya devam etmesine rağmen geri adım atmamıştır. Birleşmiş Milletler (BM),Avrupa Birliği (AB),Türkiye, İngiltere, Rusya, Kanada, Arap Birliği ve diğer birçok ülke ve uluslararası kurum, ABD yönetiminin tek taraflı kararını tanımadığını açıkladı.

Siyonist işgal devleti İsrail ve onun koruyucusu Trup/ABD desteği ile abluka altındaki Gazze’ye saldırısı ve Golan tepelerinin işgalini onaylaması kabul edilemez.
 


2007 yılından bu tarafa Yardımeli Gazze Ofisi ile birlikte  devam eden yardımlar ve desteğimiz hız kesmeden devam edecektir :

* Kardeş aile projesi

* Yetim Eğitim Desteği

* Şehit ailelerine destek

* Ramazan Ayı programları

* Kurban Organizasyonları

* Eğitim, Kırtasiye yardımları

* İlaç ve sağlık gereçleri destekleri

* Gazze İslam Üniversitesi ve Gazze Teknik Üniversitesine yardımlar
 

Paylaş