Banka HesaplarıBağış Yap

İsrail yine saldırdı…

İsrail yine saldırdı…

10 yıldır abluka ve ambargo altında yaşamaya zorlanan Gazzeliler, İsrail ‘in saldırıları ve bombaları sonucu hayatlarını kaybeden şehitlerini toprağa verdiler.

Siyonist işgalci devlet, çeşitli bahanelerle, pervasızca Gazze’ye saldırılarına ve bombalamaya devam etmektedir. Yaşam şartlarının zaten zor ve kısıtlı olduğu, insani yaşam malzemelerinin bulunamadığı, sağlık gereçleri ve ilaç yokluğundan tedavilerin yapılamadığı, elektrik ve suyun günde birkaç saat verildiği Gazze’de, 2 milyon insan, açık hava hapishanesinde yaşam mücadelesi vermektedir.

İsrail'in son bir haftada Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 7 Filistinli şehit oldu, 25 Filistinli yaralandı.
 


 

Yardımeli Gazze Ofisi iş başında

Gazze’de saldırıların ve ablukanın ilk başladığı günden itibaren Yardımeli faaliyetleri ve insani yardım çalışmaları devam etmektedir. Kardeş aile projesi ile binlerce şehit ailesi ve yetimler yalnız bırakılmamış, öğrenciler eğitimlerine devam etmiş, yaralılara ve hastalara tıbbi yardım ve sağlık gereçleri ulaştırılmıştır.

Gazze’de bulunan Yardımeli Ofisi, saldırıların durmasının ardından yaralıları ve şehit olanların ailelerini ziyaret etmeye başlamış ve durum tespit raporu hazırlamaktadır. Rapor doğrultusunda tespit edilen ihtiyaçların ve insani yardımların ulaştırılması için çalışmalar başlatılacaktır.
 


Nasıl destek olabilirim..

Ambargo ve abluka altındaki Gazze şeridinde yaşam mücadelesi veren    2 milyon insan, her geçen yeni zorluklarla ve sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Onların yaşadıkları bu sıkıntılara bir nebze olsun destek olmak insani bir sorumluluk olsa gerek :

  • Kardeş Aile projesi 
  • Yetim Eğitim projesi 
  • Acil Gıda-Kumanya
  • İlaç-Sağlık Malz.ve Tedavi Desteği
  • Mikro Finans Desteği
  • Tamir-Tadilat ( Bombalanan evler için) Desteği
     

ONLİNE BAĞIŞ

GAZZE yaz 4031’e SMS atarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.

Paylaş