Banka HesaplarıBağış Yap

İsrail Yine Vurdu

İsrail Yine Vurdu

Geçtiğimiz günlerde siyonist İsrail’in saldırıları neticesinde Hanyunus bölgesinde 4 kişi daha şehit oldu

Gazze… Ümmet coğrafyamızın bir parçası… Siyonist zâlimlerin akıl almaz saldırılara ve katliamlara maruz bıraktığı Gazze…

Geçtiğimiz günlerde siyonist İsrail’in saldırıları neticesinde Hanyunus bölgesinde 4 kişi daha şehit oldu.

Yardımeli Derneği Gazze Sorumlusu Hani El-Aga başkanlığındaki Yardımeli ekibi, Hanyunus’ta İsrail saldırıları neticesinde şehit olan bu 4 aileyi evlerinde ziyaret ederek onlara moral desteği verdi. Şehit aileleri, Gazze Yardımeli ekibinin bu ziyaretinden memnun kalarak şükranlarını ifade ettiler.

Yardımeli Derneği Gazze Sorumlusu Hani El-Aga, şehit aileleriyle yaptığı görüşmede şehit aileleri konuyla ilgili olarak:“Zalim ve siyonist İsrail’in bu alçakla saldırılarına son vermesini ve işgal ettiği topraklardan geri çekilmesini istiyoruz. Gazze’ye uygulanan ambargonun bir an önce kaldırılmasını ve bu konuda Türkiye Hükümetinin daha çok çaba sarf etmesini istiyoruz.

Bizlere bu yardımları ve Kardeş Aile ödemelerini yapan, bizleri bu acılı zor günümüzde yalnız bırakmayan, acılarımızı paylaşan Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına çok teşekkür ediyoruz. Onlar bizi bu zor günde yalnız bırakmadılar; Allah da onları ahiret günü yalnız bırakmasın.”

Ziyaret sırasında Türkiye’ye canlı telefon bağlantısı yapılarak veren el kardeş aileler ile görüşüldü. Veren el kardeş aileler:“Her şeyden önce şehit ailelerimizin başı sağ olsun. Rabbim şehadetlerini kabul etsin, zalimlere hak ettikleri cezayı bir an önce versin. Filistin davası ümmetin ortak davasıdır, bu dava hepimizin. Bizler zalim ve siyonist İsrail’in bu saldırılara son vermesini ve işgal ettikleri bölgelerden geri çekilmesini, Gazze’nin, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz.

Bizler veren el kardeş aileler olarak başta Kardeş Aile yardımları olmak üzere her türlü konuda Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız; onlara her türlü maddî ve manevî desteği vermeye hazırız. Bu hayırları işlememize vesile olan Yardımeli Derneğine çok teşekkür ediyoruz, Allah kendilerinden razı olsun” diye konuştular.

Paylaş