Banka HesaplarıBağış Yap

İyi ki Varsınız...Teşekkürler

İyi ki Varsınız...Teşekkürler

Bir iş, bir düşünce, bir fikir gönülden yapılırsa, ancak o zaman gönülleri bulur. Ancak o zaman kabul görür, o zaman başarı gelir.

Bir iş, bir düşünce, bir fikir gönülden yapılırsa, ancak o zaman gönülleri bulur. Ancak o zaman kabul görür, o zaman başarı gelir.

Yardımeli olarak yaptığımız çalışmalarda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, fiili ve kavli dualarıyla destek olan gönüllülerimiz sayesinde faaliyetlerimiz her geçen yayılmakta ve güç kazanmaktadır. STK’larda insan kaynaklarının önemli bir çoğunluğunu oluşturan gönüllüler,  kuruluşun gücünü belirleyen göstergelerdendir. Nitelikli gönüllü sayısı bir STK’nın başarısının göstergesidir. Gönüllülerin farklı bilgi ve becerilere sahip olmaları yenilikçi ve geliştirici olmaları STK için fırsatlar sunar. Gönüllüler STK’ların toplumdaki temsilcileri oldukları kadar, aynı zamanda STK’lar içerisinde toplumun temsilcileridirler.

İstişarenin verdiği bereket ile, ortak aklı harekete geçiren gönüllüler, güçlerini birleştirerek hep önde olmuşlardır. Çalışmalarımızda bizlere sağladıkları desteğin yanında, çoğu faaliyette teşvik etmişler, üretmişler, tavsiye ve öneriler ile yönlendirmişlerdir.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla 5 Aralık tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar verdi.

1985'ten bu yana Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede 5 Aralık, Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor.

Yardımeli olarak gönüllülük kavramının tanıtılmasını, benimsetilmesini, yaygınlaştırılmasını ve süreklilik kazanmasını sağlamayı da hedefliyoruz.

Sahip olduğumuz gönüllü servetinin değerini biliyor, azami ölçüde karşılıklı istişare, eğitim, seminer ve ortak projeler ile birlikteliğimizi ve gücümüzü artırmayı arzuluyoruz.

Bizler de Yardımeli olarak Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla tüm gönüllülerimizin “Gönüllüler Günü”nü kutluyor, tebrik ediyoruz. Allah gücümüzü, kuvvetimizi artırsın, çalışmalarımızı bereketlendirsin, sayılarımızı artırsın…

Paylaş