Banka HesaplarıBağış Yap

İyilik Elçileri Davet Ediyor...

İyilik Elçileri Davet Ediyor...

"Kumbaram İyilik Dolu" Çocuk Şenliğinde buluşuyoruz.

"Kumbaram İyilik Dolu" Çocuk Şenliğinde buluşuyoruz.

" Öyleyse sizler hayra çağıran, meşru ve iyi olanı öneren, kötü ve yanlış olandan da sakındıran bir ümmet olun. İşte onlar, evet onlardır sonsuz mutluluğa erenler." (Al-i İmran-104)

Yardımeli İyilik elçileri faaliyetlerine devam ediyor. İyiliği birbirimize hatırlatmak, kardeşliğimizi yaygınlaştırmak ve paylaşmanın sevincini hep beraber yaşamak amacıyla 3 yıldır faaliyetlerine devam eden "İyilik Elçileri" , 2015 yılı çalışmalarına da başladı.

Kendi yaşıtlarındaki kardeşlerini, sınıfındaki arkadaşını, mahallesindeki dostunu öncelikle bu kervana dahil etmeye çalışan İyilik Elçileri,  özellikle büyüklere de örnek olacak çalışmalar planlamaktadırlar. Toplumsal barışın ve huzurun sağlanması hususunda , yardımlaşmanın, paylaşmanın ve şükretmenin önemini kendi lisanlarınca, belki çocuksu ifadelerle toplumun her kesimine anlatmayı hedeflemektedirler. Manevi ve ulvi değerlerin küçük yaşlarda kazanılması,  hayatın diğer safhalarında adeta koruyucu bir kalkan görevi görmektedir . Bu bilinçle hareket eden İyilik Elçileri, hem ziyaretler yaparak çalışmalarını aktarmakta, hem de amacı doğrultusunda faaliyetler yapmaktadır.

Bu kapsamda, bu yılın ilk ziyaretini İslamoğlu Hocamıza yapan, Elçiler, çalışmalar hakkında bilgiler sundular ve Hocamıza sorular sordular ve Hocamızdan altın değerinde tavsiyeler aldılar.

Sonraki günlerde,  Eyüp Belediye Başkanı Sn.Remzi Aydın ve Avcılar Belediye Başkanı'nı ziyaret ederek, bilgiler paylaştılar ve çalışmalara destek talep ettiler.

İhtiyaç  aileleri ve eğitim desteği gereken öğrenci arkadaşlarını bizzat tespit edip, ziyaretler de gerçekleştirmektedirler. Kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları hediyeleri ve nakit paraları, ihtiyaç sahibi ailelere bizzat elden kendileri ulaştırmaktadırlar. Bu şekilde,  sözlü olarak anlattıkları ve herkesi davet ettikleri çalışmalarını , fiili hareketleriyle de desteklemiş ve güzel bir örnek olmuşlardır.

"Kumbaram İyilik Dolu" Programına bekleriz...

İyilik Elçileri kendi yaşıtlarıyla bir araya gelmek, bu vesile ile tanışmak ve birlikte bir faaliyet gerçekleştirmek amacıyla  düzenlediği "Kumbaram İyilik Dolu Çocuk Şenliği" nin bu yıl ilki                     24 Ocak 2015 Cumartesi günü, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezinde yapılacak.

Tamamen çocukların sahne alacağı programda, hem eğitici, hem öğretici hem de eğlendirici sahne gösterileri yer alacak. Kumbaralarını iyiliklerle dolduran tüm çocuklar , İyilik Elçilerinin  özel davetlisi olarak ağırlanacaktır.

Tüm çocukları anne-babaları ile birlikte, komşunu, sınıf arkadaşını, oyun arkadaşını alarak programa gelmelerini bekliyoruz.

Paylaş