Banka HesaplarıBağış Yap

“İYİLİK” uçurtmalarla yükseldi

“İYİLİK” uçurtmalarla yükseldi

Yardımeli Hatay Temsilciliği ve İskenderun Temsilciliğinin birlikte organize ettikleri “İYİLİK” temalı Uçurtma Şenliği, büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti.

Çocuklarda iyilik, infak, paylaşma ve yardımlaşma duygularının güçlendirilmesi adına çalışmalar yapan Yardımeli İyilik Elçileri, hafta sonu düzenlediği Uçurtma Şenliği ile minik yürekleri buluşturdu. 

İYİLİK temalı uçurtma şenliğine Hatay ve İskenderun’dan çocuklar iştirak ederek, “İyiliği en yükseğe çıkarmaya gayret ediyoruz. İyilikler kötülükleri bastıracak ve dünya daha yaşanabilir ve güzel hale gelecek. Gazze’deki, Arakan Kamplarındaki, Suriye Mülteci kamplarındaki, Sudan ve Somali’deki ve dünyanın farklı bölgelerindeki çocukların çektiği sıkıntılar hep kötülerin yapmış olduğu kötülükler sonucu olmaktadır. Bu yüzden bizler İYİLİĞİ ve İYİ İNSANLARI yükseltirsek, öne çıkarırsak; bu sıkıntılar ve kötülükler olmayacaktır." diyerek kamuoyunun dikkatini çekmeye çalıştılar.
 


 

Yardımeli Hatay Temsilciliği de yaptığı açıklamada “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara daha güzel, daha yaşanabilir, iyiliklerin ve iyi insanların çok olduğu bir dünyabırakmak içingayretlerimiz devam ediyor. İyilik Elçileri ile düzenli çalışmalarımız ve organizasyonlarımız devam ediyor. Okulların açılması arefesinde çocuklarımızla güzel bir hafta sonu geçirme fırsatı oldu.” dedi.

İyilikler havalarda uçuştu, çocuklar sevindi, eğlendi; büyükler duygulandı, gelecek için umutlar tazelendi hamdolsun.

Paylaş