Banka HesaplarıBağış Yap

İyiliklerin ve güzelliklerin peşindeyiz...

İyiliklerin ve güzelliklerin peşindeyiz...

Örnek davranış ve model insanları takipteyiz. İyiliğin yaygınlaşması, model olması, örnek oluşturması toplumun her ferdi için bir kazanımdır.

İyiliğin gizli yapılması, afişe edilmemesi, muhatabını rencide etmemesi, başa kakılmaması bize emredilen ve tavsiye edilen bir usuldür.

Ama nice örnek davranışlar, nice iyilikler ve güzellikler var ki; onların duyurulması örneklik oluşturması ve insanları teşvik etmesi açısından gün yüzüne çıkarılması gerekiyor.

Bu çerçevede bir çalışma başlattık;

Örnek davranışlar ve model insanlarla buluşmak ve herkesi buluşturmak istiyoruz. Şehrinizde, ilçenizde, köyünüzde, mahallenizde, işyerinizde, okulunuzda vb. yerlerde, bildiğiniz, duyduğunuz veya şahid olduğunuz model olabilecek insanları, yapılan iyilikleri ve güzellikleri bizlerle paylaşır mısınız? Muhatapları üzmeden, rencide etmeden gelip yerinde çekimler yaparak TV de ve sosyal medyada daha geniş kitlelere aktarmaktır niyetimiz. Bu iyilikler en küçüğünden en büyüğüne kadar geçerlidir. Asla iyilikleri küçümsememeliyiz. Yeter ki samimiyet olsun, yeter ki hesabi olmasın: Bir kişinin ihtiyacını karşılamak, sıkıntısını gidermek, destek ve moral olmak, ilgilenmek, yol göstermek, zararlı ve kötü gidişten kurtarmak vb.

Vefayı, yardımlaşmayı, paylaşma ahlakını, tevazuyu, samimiyeti, cefakarlığı, fedekarlığı, kanaatkarlığı, kardeşliği, örnekliği, mutluluğu, huzuru insanlara ulaştıralım ne dersiniz?

Yapılan iyilik ve güzellikleri duyurarak, yayılmasına, örnek olmasına yardımcı olabilir; bizler de iyiliğin yayılmasına sağladığımız katkı ile, iyiler kervanına katılabiliriz. Var mısınız?

[email protected] adresine yaşanmış ve yaşanmakta olan güzellikleri ve güzel insanların hikayelerini bekliyoruz.

Paylaş