Banka HesaplarıBağış Yap

Kamplarda zaten her zaman oruç…

Kamplarda zaten her zaman oruç…

Senenin 365 günü oruç hali devam ediyor, içmek için ve temizlik için temiz suyu bulmak kolay değil, muson yağmurları sonucu sığındıkları barakaları yıkılan aileler, annesi, babası ölmüş yüzlerce yetim; burası Arakan Mülteci Kampları

Myanmar zulmünden sadece canını kurtararak, bin bir zorlukla Bangladeş’e gelen Arakanlılar, açlık, susuzluk ve barınak sıkıntısı içerisinde yaşam mücadelesi vermektedirler. Çalışma, üretme imkanları yok maalesef. Kamplardan çıkmaları bile izne bağlı. Resmi kamplarda BM tarafında düzenli olmasa da, az da olsa bir gıda yardımı var. Ama resmi kamplar dışında oluşturulan diğer kamplarda ihtiyaç ve mağduriyet çok çok fazla.

Oruç hali 365 gün..

Yardımeli Bangladeş ofisi son 8 yıldır düzenli olarak kamplarda yardım çalışmalarına devam etmektedir. Ramazan dolayısıyla, YK üyesi Necat Şendur’un da bizzat iştirak ettiği çalışmalarda, farklı bölgelerde kurulan Arakan Mülteci kamplarında Ramazan boyunca her gün iftar sofraları kurulmaya devam ediyor.365 gün adeta oruç hali yaşayan Arakanlılar, Mübarek Ramazan’da doyasıya iftar ve sahur yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Dağıtılan kumanya paketleri içerisinde, 1 ay yetecek gıda ve temizlik malzemeleri bulunmaktadır. Kardeş ailelerimiz ve Yardımeli Darul Hikme Külliyesinde kalan yetimlerimiz de ziyaret edilerek, hediyeleri takdim edilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Necat Şendur’un bizzat iştirak ettiği çalışmalar, tüm Ramazan Ay’ı boyunca devam edecektir.

Paylaş