Banka HesaplarıBağış Yap

Kamuoyuna Önemli Duyuru!

Kamuoyuna Önemli Duyuru!

YARDIMELİ DERNEĞİ 15 TEMMUZ 2016 DARBE GİRİŞİMİNİ GERÇEKLEŞTİRENLERİ ŞİDDETLE KINAMAKTADIR!

 

YARDIMELİ DERNEĞİ
15 TEMMUZ 2016 DARBE GİRİŞİMİNİ GERÇEKLEŞTİRENLERİ
ŞİDDETLE KINAMAKTADIR!
 

Millet iradesine yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen darbe girişimi, Anadolu insanının bugününe, yarınına ve geleceğine yönelik bir ipotek altına alma girişimidir.

Küresel şer güçleriyle işbirliği yapan satılmış üst iradenin ve aldanmış bağlıların, çoğu olup bitenden bîhaber erleri de kirli emellerine alet ederek gerçekleştirdiği başarısız darbe girişimi, tarihe terör örgütü marifetiyle gerçekleştirilen intihar saldırısı niteliğinde bir kalkışma olarak geçecektir.

Temel İnsan Hak ve Hürriyetinin, İnanç ve Fikir özgürlüğünün, Farklı inançtaki fikir ve düşüncelerin birlikte yaşama öğretisinin, insan sevgisinin ve milli iradenin karşısındaki darbe teşebbüsüne karşı  dik duran onurlu  kahramanlar, fiili ve kavli duanın mümessilleri  olmuştur.

79 milyon insanı ile tek  ses, tek vücut ve dayanışma içinde olan milletimiz, bu milletin hak ettiği lideri Sayın Cumhurbaşkanımızın darbeye karşı cesareti ve duruşu, hükümet yetkililerinin başta Başbakanımız olmak üzere tüm yetkilileri, kahraman emniyet güçlerimiz, vatanını ve insanını  seven askerimiz, duyarlı kamu kurum ve kuruluşlarımız ile medya kuruluşları darbenin başlatıldığı ilk dakikadan itibaren darbecilere karşı direnen, meydanlarda bugüne kadar okçular tepesinde duran STK temsilcileri ve 81 ilde meydanları dolduran halkımız olmuştur. Tüm milletimize ve Asya'dan Afrika'ya, Anadolu'dan Balkanlara, Ortadoğu'dan Kafkaslara ümmet adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca darbeye direnerek hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet,  yaralılara acil şifalar, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

İradesine kahramanca sahip çıkan milletimizi, halkı meydanlarda direnmeye çağıran sivil toplum kuruluşlarımızı, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere kendilerine tevdi edilen emanete sahip çıkan yöneticilerimizi, emniyet güçlerimizi ve darbecilere karşı duran askerlerimizi tebrik ediyoruz. Geçen ay ülkenin en büyük hastanesini açtığımız Somali’den Ortaasya’ya, Filistinden Gazzeden Balkanlar’dan Kafkaslar’a, Kuzey Afrika’dan Endonezya’ya kadar bütün bir İslam âleminden gece boyu dualar yükselirken, Dünya Müslüman Âlimler Birliği, Türkiye’deki Arap Akademisyenler, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi kurum ve kuruluşlardan ümmetin gözbebeği Türkiye’ye destek mesajları yağarken Esed uşaklarının gece boyu sevinç atışları yapması, darbecileri yöneten iflah olmaz iradenin ciddiyetle düşünmesi gereken vahim bir tablo oluşturmuştur.

Kavli  ve fiili dualarımız darbe sürecinden bugüne kadar ve ihtiyaç duyulduğu sürece devam edecektir. Filistin/Gazze’nin, Suriyenin, Irak'ın, Somali’nin, Sudan’ın, Paksitan’ın, Moritanya’nın Azerbaycan’ın, Arakan'ın, Bosna’nın, Kosova’nın ve de Türkiye’nin yetimlerinin, mazlum mağdurlarının, yaşlıların, kadın ve çocuklarının ümmet coğrafyasının duyarlı insanlarının yeryüzünün insan haklarından yana vicdan sahibi insanlarının  ve akleden kalplerin fiili ve kavli duaları, Türkiye'mize ve halkımıza olduğu müddetçe şer güçleri her zaman ve her dönemde başarısız olacaklardır. Allah hak edenlere nusreti nasip edecektir.

Darbecilere pabuç bırakmadan, 15 Temmuz Cuma  gecesinden itibaren meydanlarda ve kritik kurumların önünde nöbet tutmaya devam eden, ülkemizin her sathında normal bir hayat akışını devam ettirme iradesini tüm dünyaya gösteren halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah yâr ve yardımcımız olsun.

 

Dr. Sadık DANIŞMAN
Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş