Banka HesaplarıBağış Yap

Kanayan Arakan'a Yardım Eli

Kanayan Arakan'a Yardım Eli

Myanmar hükümeti tarafından Müslüman azınlık Rohingyalar’a yönelik uygulanan katliamdan Hicret eden 420 bin insan evlerini terk ederek Bangladeş'e sığındı.

Bangladeş hükümeti ekonomik sebepleri öne sürerek sınır geçişlerini sınırlandırıyor. Sınırı geçmeyi başaranlar ise Cox’s Bazaar’daki mülteci kamplarında ağır şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Ciddi gıda ve su sıkıntılarının yaşandığı bu kamplarda insanlar, bir avuç su ve bir lokma ekmek için birbirlerini eziyor.

600 Aileye Gıda Malzemesi

Krizin başladığı günden beri bölgede çalışmalarını sürdüren Yardımeli Derneği, bugün Tamfali mülteci kampında Acil Gıda Yardımları Programı kapsamında 600 aileye gıda malzemesi ulaştırdı. Yardımları ulaştıran ekipler, kamplarda izdihamın önüne geçmek için yerel yetkililerle birlikte çalışıyor. Kamplarda ki mülteci sayısının her geçen gün artmasıyla gıda ihtiyacının kritik seviyelere yükseldiğini bildiren bölgedeki Yardımeli Bangladeş Sorumlusu Mehmet Akif Çitil, İnsanlığın Arakanlı mazlumlara ACİL sahip çıkması ve yardımlara  devam etmesinin, bölge için hayati önem taşıdığını bildirdi. Yardımeli Derneği Şubat 2017’de Bangladeş Cox’s Bazaar’da hizmete açtığı 1000 kişi kapasiteli Darul Hikme Külliyesi’ni ve açmış olduğu 29 Mescidi ile bölgede yürütülen yardım çalışmalarında merkez olarak kullanıyor.

Paylaş