Banka HesaplarıBağış Yap

Kararan Gözler Yardımeli ile Görüyor

Kararan Gözler Yardımeli ile Görüyor

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği dünyanın dört bir tarafında yetim ve kimsesizlere umut ışığı olmaya devam ediyor

DÜNYAYI 200 TL İLE GÖRÜYORLAR

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği dünyanın dört bir tarafında yetim ve kimsesizlere umut ışığı olmaya devam ediyor. Hayırsever Türk halkının bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Yardımeli Derneği, Somali'de bir yandan yürüttüğü katarakt ameliyatları ile yüzlerce insana ışık olurken, bir yandan da bağışçılardan gelen akika kurbanlarını keserek yetim ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

KATARAKTLA KARARAN GÖZLER YARDIMELİ İLE AYDINLANIYOR

Afrika'da en yaygın hastalık olan katarakla mücadele kapsamında her ay yüzlerce Somalili hasta muayene ediliyor. Ameliyat olmasına karar verilen onlarca katarak hastası ise ufak bir operasyonun ardından sağlığına kavuşuyor. Her bir ameliyatın ortalama 200 TL'ye mal olduğu Somali'de bu güne kadar binlerce insan sağlığına kavuştu. Halen kırsal kesimler başta olmak üzere binlerce insan ameliyat olmak için yardımseverlerden uzanacak eli bekliyor.

KESİLEN KURBANLAR YETİMHANELERE DAĞITILDI

Bundan iki yıl önce binlerce insanın açlıktan hayatını kaybettiği ve ülkeyi kavuran kıtlık haberlerini eksilmediği Somali'de düzenli olarak Türkiye'den giden yardımlar ile acılı günler geride kaldı. Yardımeli Derneği bağışçılarının gönderdiği kurbanlar bu ayda yüzlerce yetimin yüzünü güldürdü. Türkiye'den gönderilen kurbanlar kesildikten sonra Kimsesiz Çocuklar Merkezi ile Yetimhanelere dağıtıldı.

Paylaş