Banka HesaplarıOnline Bağış

Kardeş Aile Pakistan Buluşmaları

Kardeş  Aile Pakistan Buluşmaları

"Kardeş Aile Buluşmaları" çerçevesinde, Pakistan-Keşmir'de "Kardeş Aile Programı" düzenledik

 

"Kardeşlik sınır tanımaz" sloganıyla yola çıkan Yardımeli Derneği, sadece Türkiye'de değil, Anadolu'dan Balkanlar'a, Kafkaslar'dan Ortadoğu'ya kadar, dünyanın birçok coğrafyasında müslüman aileleri kardeş yapmaya devam ediyor.  "Kardeş Aile Buluşmaları" çerçevesinde, Pakistan-Keşmir'de "Kardeş Aile Programı" düzenledik. Pakistan-Keşmir'deki  partner kuruluşumuz olan Read-Foundation ile birlikte düzenlenen programa Read Foundation Muzaffarabad Başkanı Gulam Kadir, Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman, veren ve alan el kardeş aileler ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 Read Foundation Muzaffarabad Başkanı Gulam Kadir,yaptığı konuşmada şunları söyledi: " Bizimle böyle bir proje başlattıkları için Yardımeli Derneği'ne teşekkür ederiz. Dinimiz bize öyle güzel öğretmiştir ki, dünyanın hangi köşesinde olursa olsun, müslüman müslümanın kardeşidir. Türkiye'deki ailelerin buraya gelerek kardeş ailelerini ziyaret etmeleri çok iyi sonuçlar doğuracaktır. Karşılıklı ziyaretler, ümmetin birleşmesi ve kaynaşmasına vesile olacaktır."

 Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman, programda yaptığı konuşmada, "Pakistan Halkı ile Türk Halkı'nın kardeşliği çok eskilere dayanır. Osmanlı ordusu zor durumda kaldığında, bu topraklardaki kadınlar kollarındaki bileziklerini çıkarıp bize göndermişlerdi, bizim de şu an yaptığımız bu örnek davranıştan başka bir şey değildir.” dedi.

 Yardımeli Derneği Heyeti, Pakistan'da yoğun ilgi ve çiçeklerle karşılandı. Programda kardeş ailelerin buluşması çok güzel ve duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Ayrıca kardeş ailelerin nakdi yardımları da programda kendilerine takdim edildi.

 Yardımeli Derneği Heyeti, Pakistan-Keşmir Cumhurbaşkanı H. Raja Zulgarnain Khyan ve Pakistan-Keşmir Başbakanı H.E Sardar Muhammad Yagoob Khyan'ı, makamlarında ziyaret ederek, derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Düzenlenen "Kardeş Aile Programı" ve derneğimizin faaliyetleri Pakistan basınında da geniş yer aldı.

Paylaş