Banka HesaplarıBağış Yap

Kardeş Filistin Halkından Suriyeli Mültecilere Yardım

Kardeş Filistin Halkından Suriyeli Mültecilere Yardım

Filistinli doktorlar konuyla ilgili olarak: "Bizler mağdur ve mazlum Suriyeli kardeşlerimizin yanındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Bu yardım kuşatma altındaki Gazze halkının Suriye halkına teşekkür hediyesidir

Gazze Eski Sağlık Bakanı Dr. Besim Naimî başkanlığındakigönüllü yeryüzü doktorları, 10 kişilik heyetle Hatay’a gelerek Yardımeli Derneği Hatay il temsilciliğimizin Suriyeli mülteciler için düzenli olarak yaptığı yardım çalışmalarına katkıda bulundular.

Filistinli doktor heyeti, Suriyeli mültecileri sağlık taramasından geçirdikten sonra, un ve gıda dağıtımına yardımcı oldular.

Filistinli doktorlar konuyla ilgili olarak: "Bizler mağdur ve mazlum Suriyeli kardeşlerimizin yanındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Bu yardım kuşatma altındaki Gazze halkının Suriye halkına teşekkür hediyesidir. Çünkü biz Filistinliler, 1948 yılında Suriye'ye mülteci olarak gittiğimizde Suriyeli kardeşlerimiz bizlere çok yardımcı oldular. Biz de onların şimdi çok zor durumda olduğunu gördük. Onlara Filistin halkı adına un yardımında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardım konusunda bizlere her türlü kolaylığı ve desteği sağlayan Yardımeli Derneğine teşekkürü borç biliriz, Allah onlardan ve kardeş Türkiye halkından razı olsun"diye konuştular.

Yardımeli Derneğiolarak, Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden bu yana mazlum, mağdur ve muhtaç Suriye halkının yanındaydık; onlar için her türlü yardımı ve desteği yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için “Yardım Konvoyları” düzenledik; gıdadan battaniyeye, kışlık giysilerden tıbbî malzemelere kadar her türlü ihtiyaca yönelik yardımları Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırdık. Bize sığınan bu insanlara kucak açmak hem dinî hem de insanî bir görevimizdir.

İnşallah en kısa zamanda kardeş Suriye halkı özgürlüğüne kavuşurlar, barış ve huzur içerisinde yaşarlar.

Paylaş