Banka HesaplarıOnline Bağış

Kardeşlerimiz ile imtihan oluyoruz..

Kardeşlerimiz ile imtihan oluyoruz..

Filistin, Suriye, Lİbya, Irak, Myanmar, Afganistan... Zalim yönetimler ve gözü dönmüş menfaatlere karşı hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz şimdi yeni bir zorluk sürecine

Siyonistler Filistinli kardeşlerimize zulmun her türünü reva görmekte..Myanmarlı kardeşlerimize kendi topraklarında hiçbir hayat hakkı tanınmıyor. Libyada bombalar yağıyor. Çeyrek asırdır çatışmaların sürdüğü Irak’ta, milyonlarca insan ölüyor ve milyonlarca dul ve yetim. Kırk yıldır devam eden savaş ve kriz Afganistanı harabeye döndürmüş. Türkmen Dağı (Bayırbucak) yoğunlaşan saldırılarda Türkmen kardeşlerimiz Esad, Rusya ve paralı milislere karşı büyük bir mücadele veriyor.

Vicdansız dünyanın adaletsizliğinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize soğuk kış günlerinde destek olmak ister misin?

“KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN”

Suriyeli mültecilerin ve ihtiyaç sahiplerinin kış gelmesiyle birlikte battaniye, elektrikli soba , kömür, gıda vb günlük maddelere acil ihtiyaç var.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan, kış aylarının gelmesiyle ülkemizde ve Suriyede yardıma muhtaç ailelerin barınma, ısınma ve yiyecek problemi yaşadığını ve en çok bundan çocuk ve kadınların etkilendiğini vurguladı.

Vicdansız dünyanın Suriye’de yaşanan kriz ve iç savaş sonrası oluşan drama kayıtsız kalındığını ifade eden İlhan; 2.5 milyondan fazla insanı ülkemizde misafir ettiğimizi, milyonlarca insanın Suriye içinde ve çevre ülkelerde sefalet içinde hayatta kalma mücadelesi verdiğini, tüm bunlara bir insan olarak kayıtsız kalınamayacağını dile getirdi.

Suriye krizinin ilk gününden itibaren, Suriyeli kardeşlerimize insani yardımların ulaştırıldığını belirten Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü, bu kış öncesi ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine ve mültecilere Allah’ın bir emaneti olarak sahip çıkmamız ve ekmeğimizi bölmemiz gerektiğini vurguladı. İlhan "küçük fedakarlıklarla bu kış gününde onların yuvaları ile birlikte gönüllerinin de ısınacağını, ve bunun gelecek nesillerimize aktaracağımız hoş bir seda olacağını" söyledi.

Bölge insanı adeta soykırıma tabi tutuluyor

"İslam coğrafyasının birçok ülke ve bölgesinde Müslümanlar olarak yaşadığımız özellikle Filistin, Gazze, Suriye, Irak, Myanmar, Libya ve Afganistanda insanlar büyük bir dram yaşamakta, dünyanın hegomonik güçleri, çıkarları uğruna bu bölgeleri ateş yumağına çevirerek, bölge insanıda adeta soykırıma tabi tutmaktadır.

Suriyede yaşanan savaş ve iç karışıklıklar nedeniyle mazlum Suriyeli kardeşlerimiz başta Esed olmak üzere Rusya ve birçok ülkenin havadan bombardımanları ile evleri, mescitleri, okulları, hastaneleri ve hayatı dair heryeri ayırtetmeksizin viraneye döndürülüyor. Fosfor bombalarıyla, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, hunharca katlediliyor. Ve Suriye adeta görünmez güçlerin Suriye halkının katledildiği meydan muharebesine dönüşmüş durumda. Ve Suriye; nefeslerin tutulduğu, kelimelerin anlamsızlaştığı kanımızın donduğu bir coğrafyaya döndürülmüş."

İlhan: Gazze’de, Ramallah’ta hiçbir sınır tanımayan Siyonistler Filistinli kardeşlerimize zulmun her türünü reva görmektedirler. Küçük çocuklar dahi sokak ortasında barbarca katledilmekte.

Myanmarlı kardeşlerimize kendi topraklarında hiçbir hayat hakkı tanınmıyor. Üç ayrı devletçiğe bölünen Libyada bombalar yağıyor. Çeyrek asırdır çatışmaların sürdüğü Irak’ta, milyonlarca insan ölüyor ve milyonlarca dul ve yetim. Kırk yıldır devam eden savaş ve kriz Afganistanı harabeye döndürmüş. Son günlerde Türkmen Dağı (Bayırbucak) yoğunlaşan saldırılarda Türkmen kardeşlerimiz Esed, Rusya ve paralı milislere karşı büyük bir mücadele veriyorlar.

Bu eylem İslam kardeşliğinin bir gereği, bir vecibesidir

Büyük bir insani duyarlılıkla insanımızın insani bağış ve yardımlarını İslam coğrafyasının tüm kriz ve bölgelerine insani yardım kuruluşlarıyla ulaştıran kadir şinas halkımıza teşekkür ettiğini söyleyen İlhan, kış gelmesi ile birlikte bu duyarlılığımızı korumamız gerektiğini kişisel olarak etrafımızı teşvik etmemizin zaruretini ve bu eylemin İslam kardeşliğinin bir gereği, bir vecibesidir dedi.

Yardımeli Derneği olarak Kış Geldi Kampanyasını başlattıklarını ifade eden İlhan, "İslam coğrafyalarının Suriye başta olmak üzere savaş ve kriz bölgelerindeki tüm kardeşlerimiz yaşadıkları bu zorluklarla imtihan olunmaktadırlar. Bizler ise bu kardeşlerimizle imtihan olunmaktayız. “Allah’ın sana iyilik yaptığı gibi sende başkalarına iyilik yap.” emri gereğince insan ve islam kardeşliğimizin sorumluluğunu yerine getirmek yapabileceğimiz küçük fedakarlıklarla bir çok mülteci ve muhtacın hayatta kalmasına, hayata tutunmasına vesile olacaktır." dedi.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan dernek genel merkezince başlatılan bu kampanya hakkında bilgi verdi.

Yurdumuz  genelinde başlatılan, temsilcilerimiz, gönüllülerimiz ve kardeş STKlarla birlikte 81 ilde yürütülen ‘’ Kış Geldi, Kardeşlerimiz Üşümesin’’ kampanyası, bu ayların kendini hissettirdiği şu günlerde ihtiyaç sahipleri ve mülteciler için çok çok önemli olduğunu belirten İlhan, yardımların genel merkez tarafından koordine edildiğini ve tüm illerimizde sürekli koordine çalışıldığını toplanan bağışların genel merkezden tüm illere gönderildiğini ve böylece yardımelinin köprü vazifesi olduğunu, hayrı tüm kadirşinas insanlarımızla çoğalttığımızı ve her şeyden önce bir insan ve Müslüman olarak bize yakışanı yaptığımızı ifade etti.

Başta İstanbul olmak üzere Kayseri, Sakarya, Konya, Bursa, Sivas gibi illerimizden insani yardım tırlarımızın çıkacağını ifade eden İlhan, genel merkezden 81 ilimizdeki mülteci ve muhtaçlara battaniye, soba sevkiyatına devam edildiğini, temsilci ve gönüllülerimiz tarafından muhtaç ve mültecilere ulaştırılacağını söyledi. Aynı zamanda derneğimize bağışlanan acil ihtiyaç malzemeleri olan gıda, çocuk bezi, çocuk maması ve kışlık giyeceklerin de Hatay, Kilis ve özellikle Bayırbucakdaki Türkmen kardeşlerimize ve diğer mülteci kardeşlerimize ulaştırılmaya devam ettiğini belirtti.

Önümüzdeki günlerde insani yardım konvoylarımızın mültecilerin çoğunlukla yaşadığı Urfa, Hatay, Kilis'e çıkacağını vurgukayan İlhan, derneğimize aynı ve nakdi bağışlarını esirgemeyen tüm bağışçılarımıza, gönüllülerimize teşekkür etti.

Paylaş