Banka HesaplarıBağış Yap

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın...

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın...

Yardımeli Derneği, Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın programlarından birini daha Başakşehir Sular vadisinde gerçekleştirdi.

Yardımeli Derneği, Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın programlarından birini daha Başakşehir Sular vadisinde gerçekleştirdi. Başakşehirli hanımlar tarafından Afganistan'a özel tertip edilen kahvaltılı programa - derneğin Kardeş Aile Projesi kapsamında - çok sayıda yardımeli gönüllüsü hanım iştirak etti. Programda yapılan bağışlar Afganistan için başlatılan Kardeş Aile çalışmalarında kullanılacak.

Organizasyon sorumlusu Cennet Hafızoğlu gönüllülere ve yardımseverlere kısa bir selamlama konuşması yaparak teşekkürlerini ieltirken, Yasin Aydoğan ise Hucurat suresinden Kardeşlik bilinciyle ilgili ayetleri tilavet etti. Yakın zamanda Afganistan’a giden Hasan Hafızoğlu ve Kudretullah İsam sinevizyon eşliğinde Afganistan hakkında bilgiler verdiler ve izlenimlerini aktardılar. Yardımelinin şimdiye dek Afganistana yaptığı ve yapacağı insani yardım çalışmalarını anlattılar. Ve özellikle katılımcılardan Afganistanlı yetim ailelere veren el kardeş aile çağrısında bulundular.

Yoğun bir katılımın olduğu Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın Afganistan Özel programda Dernek Başkanı Dr.Sadık Danışman’da dünyadaki gelir adaletsizliğinden, yoksulluktan, savaş ve kriz bölgelerindeki mağdur, mazlum ve mültecilerden istatisliklerle katılımcılara bilgiler aktardı. Hergün 800 milyon insanın aç yattığını, 400 milyon kimsesiz, öksüz ve yetimin olduğunu belirterek dünya vicdanının buna kayıtsız kaldığını ve özellikle İslam coğrafyaları üzerindeki savaş ve krizlerin mazlum mağdur ve yetimlerin dahada artmasına sebep olduğunu bildirdi.

Sorumluluğumuzun ve omuzlarımıza binen yükün dahada fazlalaştığını yeryüzünün bir çok ülke ve bölgesinde ihtiyaç sahibi, öksüz, yetim ve mazlumların bizleri beklediğini vurgulayan Danışman, “Kış Geldi KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN” kampanyasını kısaca tanıtarak Başakşehrin gönüllü ve duyarlı hanımlarına teşekkür etti.

Programa katılan Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı İffet Polatda bir selamlama konuşması yaparak, kardeşlikten ve yardımlaşmanın önemine dikkat çekti. Bunun bir insani vazife olduğunu vurgulayan Polat, Yardımeli Uluslararası İnsani yardım Derneği’nin ülkemizdeki ve dünyanın bir çok bölgesindeki çalışmalarından dolayı şükranlarını sundu.

Paylaş