Banka HesaplarıBağış Yap

Kardeşlik Konulu Hikaye Yarışması

Kardeşlik Konulu Hikaye Yarışması

Kardeş sözcüğünün içinin gittikçe boşaldığı bir ortamda Umut Gençliği Gerçek Kardeşliği Anlayabilmek için büyükçe bir adım attı...

 

Umut Gençliği Faaliyetlerine nefes almaksızın devam ediyor.Yardımeli Derneğini'nin  teşviki ve desteğiyle geleceğin hikâye ve hikâyecilerinin temellerini atmayı hedefleyen Umut Gençliği kollarını sıvadı, sizleri yepyeni bir projeye davet ediyor.

Kardeşliğin her geçen gün unutulmaya başladığı, Kardeş sözcüğünün içinin gittikçe boşaldığı bir ortamda Umut Gençliği Gerçek Kardeşliği Anlayabilmek için büyükçe bir adım attı.

Umut Gençliği, Kardeşliğin Konu olacağı Hikâye Yarışmasında Gerçek Kardeşliği, Kardeşlik kavramını “Ben anlatırım” diyen Kardeşlerini beklemeye başladı. Başvuruların 25 Mayıs 2011 Tarihine Kadar süreceği yarışmada Kardeşlik konusuyla birlikte Yazmak, Öz Değerleri Hatırlamak, Özgüven ve Başarmak yarışmaya damgasını vuracak. Kardeşlik Kavramının en güzel boyutlarıyla ele alınmasının amaçlandığı yarışmada, Genç Yazar Kardeşlerimizin Hikâyelerini Jüri olarak; Prof. Dr. Fatih Andı, Prof. Dr. Himmet Uç, Dr. Fethi Güngör, Dr. Senai Demirci, Dr. Melike Günyüz, Yusuf Özkan Özburun, Cihan Aktaş, Yunus Emre Tozal, Ayşegül Talû, İsa Karaaslan, Ömer NoyanHocaları Değerlendirecek.

1. Umre

2. Laptop

3. Netbook

4. Tam Altın

5. Yarım Altın Mansiyon olarak 100 TL Değerinde Kitap Çeki ve Kur’an’i Hayat Dergisi Aboneliği verilecek

Yarışmaya 12 Punto ve 4000 kelimeyi Aşmayan, daha önce yayınlanmamış olan hikâyeleriyle Lise Çağındaki Tüm Gençler katılabilecek. Umut Gençliği Kardeşliği daha iyi Anlamak için attığı Bu adımla Kardeşlerini Beklemeye Koyuldu.

Detaylı Bilgiyi Umut Gençliği sitesinden alabilirsiniz...

Paylaş