Banka HesaplarıBağış Yap

Kardeşlik Ziyareti

Kardeşlik Ziyareti

Suudu Arabistan' da faaliyet gösteren yardım kuruluşları Genel Merkezimizi ziyaret ettiler. Saha çalışmalarımızla ilgili tecrübelerimizi dinlediler, özellikle yurt dışı projelerimizde işbirliğini ifade ettiler.

Merkezi Cidde'de bulunan ve bünyesinde bir kaç yardım ve hizmet kuruluşu barındıran En- Nedvetül Alemiyye STK temsilcileri Dernek merkezimizi ziyaret ettiler.

Suudi Arabistan  Cidde merkezli   insani yardım, eğitim-kültür faaliyetlerinde bulunan dernek ve vakıf temsilcilerinden oluşan bir heyet, Yardımeli faaliyetlerini ve projelerini daha yakından tanımak, incelemek ve tecrübe paylaşımında bulunmak üzere Yardımeli Genel Merkezini ziyaret ettiler, Dernek yetkilileriyle görüşerek bilgi alış verişinde bulundular.

STK temsilcilerine Dr.Sadık Danışman, Genel Koordinatör Osman İlhan ve Hasan Hafızoğlu projeler ve faaliyetlerle ilgili bir sunum yaptılar. Projelerin nasıl ortaya çıktığı, nasıl uygulandığı, sürdürülebilirliği,  ortaya çıkan sonuçların değerlendirilmesi hususunda usul, yol ve yöntemler hakkında  bilgiler aktarıldı. Dünyanın farklı bölgelerinde uygulanan projeler, kapsamı ve amaçları nedeniyle  gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. Özellikle Kardeş Aile Projesi, ensar ve muhacir kardeşliğinin bir örneği olduğuna vurgu yapılarak, konuşmaların odak noktasını oluşturdu. Sudan Akabe Yetimler ve Eğitim Külliyesi ve Somali Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin  sürdürülebilirliği ve çalışma esaslarına ilişkin verilen bilgiler dikkatlice kaydedildi. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar ve planlanan projeler hakkında da misafirlere bilgiler aktarıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman :

" Farklı ülkelerden gelen STK temsilcileri ile görüşmelerimiz devam edecek. İstişare ve tecrübe paylaşımları, arazide yaptığımız çalışmalarda bize ışık tutmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz projeler misafirlerimiz tarafından da takdirle karşılandı. İnşaallah ortak projelerde güçlerimizi ve tecrübelerimizi birleştirerek, daha kalıcı hizmetleri birlikte gerçekleştirebiliriz." dedi.  

STK temsilcileri de ayrı ayrı söz alarak, kendi yaptıkları çalışmalardan   kısaca bahsettiler:     " Türkiye'de bulunmaktan mutluyuz. Türkiye'deki STK ların ve YARDIMELİ'nin  tecrübelerinden istifade etmek bizim için büyük bir kazanımdır. Dünyanın farklı bölgelerinde Türkiyeden gitmiş STK ları görmek mümkün. Bu kadar farklı bölgede ve arazide yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler gerçekten takdire şayan. Bizimle bu hususta aynı şeyleri düşünen kurumlarla birlikte işler yapmak isteriz. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. " dediler.

Yardımeli derneğinin proje ve faaliyetlerinden oluşan arapça-İngilizce broşür, bülten ve İslamoğlu Hocamızın arapça makalelerinden oluşan hediye kitap misafirlerimize takdim edildi.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen tecrübe paylaşımının gelecekte nice hayırlı işlere beraber imza atmanın işaret ve adımı gibiydi.

Paylaş