Banka HesaplarıBağış Yap

Kayseriden Bayırbucak İçin Yardım TIR'ı

Kayseriden Bayırbucak İçin Yardım TIR'ı

Yardımeli Derneği Kayseri Temsilcisi Hilal-Der'den, Bayırbucak Türkmenleri için gıda, yiyecek, giyecek, yatacak, temizlik ürünlerinin olduğu yardım tırı sınıra doğru yola çıktı.

Kayseri Hilal-der Yardımeli Derneği olarak son zamanlarda Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıların arttığı ve bu saldırılardan dolayı maddi ve manevi yardıma muhtaç olan kardeşlerimizi unutmadık. Eskişehirbağları’ndaki yardımeli dernek binamıza yanaşan yardım tırına gıda, yiyecek, giyecek, yatacak, temizlik ve insan ihtiyaçlarını giderecek yardımlar yardımeli gönüllüsü kardeşlerimiz tarafından hava şartlarına rağmen büyük bir çaba ve umutla yüklendi.

Yüklenen yardım malzemelerinden sonra olayın ehemmiyetine ve ciddiyetine vurgu yapan yardım eli başkanı Celil Tekcan Hocamız kısa konuşmalarında ‘’Bizi yalnız bırakmayan her türlü maddi ve manevi emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ediyoruz, zulüm neredeyse acı neredeyse dini dili ırkı ne olursa olsun mazlumun ve mağdurun yanındayız her türlü desteğimizi de esirgemekten geri durmayacağız. ‘’ dedi konuşmanın ardından eller açıldı ve Allah’a tevekkülde bulunuldu yüklü tır yardım malzemeleri en kısa zamanda ulaştırmak üzere için de Celil Tekcan hocamızın da bulunduğu tır 20:30 saatlerinde sınıra doğru yola çıktı.

Allah’ın eli veren el ile alan el arasında köprü olan ellerin üzerinde olsun.

 

---

HABER: KAYSERİ HİLAL-DER

Paylaş