Banka HesaplarıBağış Yap

Kazancımız: Bize bıraktıkları.. Hamd olsun

Kazancımız: Bize bıraktıkları.. Hamd olsun

Kur’an ayı, kardeşlik ayı, rahmet ve bereket ayı ramazan geldi ve işte gitti.

Büyük bir heyecanla geldi Ramazan ve her zaman olduğu gibi büyük bir hüzünle gitti. Ama bize bıraktıkları bizim için büyük bir kazanç oldu.

Ramazanın rahmet ve bereketiyle kavuşmuş eller daha bir sıkı tutar birbirini, daha bir kardeş olur, daha bir “Yardımeli” olma iştiyakı hâsıl olur Müslüman yüreklerde.. Ramazan ayında başka türlü rahmet yağar, bereket yağar, kardeşlik yağar, muhabbet yağar, heyecan yağar…

Ramazanın gelişiyle birlikte heyecanla yollara düştük. Heybemize bağışçılarımızı koyup bize emanet ettikleri fiili duaları; infakları, sadakaları, zekâtları, adakları, kurbanları.. bağışları- uzak yakın demeden- yetimlere, mazlumlara, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında yapılan faaliyetler kapsamında

350 Bin kişiye ulaşılmış, destek sağlanmıştır.

Şahid ol Ya RAB..

Bu yıl Ramazan bizim için çok bereketli geçti. Son iki yıldır pandemiden dolayı gidemediğimiz ülkelerdeki, gidemediğimiz illerdeki, gidemediğimiz şehirlerdeki, gidemediğimiz hanelerdeki kardeşlerimize de gittik.

Sokağa çıkamadığımız kısıtlama günlerinde, abluka ve ambargo altında tutulan  Gazze’yi daha iyi anladık..

Oruçlu iken hissettiğimiz açlık ve susuzluk; bizlere, Arakan kamplarını, Yemen’deki masum halkı, kurak Afrika topraklarında temiz suya ulaşamayan kardeşlerimizi hatırlattı..

Sağlık ve afiyette olduğumuz her an, covid 19 salgını ile mücadele eden tüm insanlığı hatırlattı..

Ailemizle oturduğumuz her iftar sofrasında, anne veya babasından mahrum yetimlerin hali geldi gözümüzün önüne..

Filistin topraklarında evlerinden, yurtlarından sürülen insanlar, Mescidi Aksa bahçesinde ribatta bulunan kardeşlerimizi nasıl unutabilirdik ki..

FAALİYET

ADET

KUMANYA

20000

İFTAR-İFTARİYELİK

24000

BAYRAMLIK KIYAFET

9000

NAKDİ YARDIM+FİTRE

11200

KARDEŞ AİLE DESTEKLERİ

15000

DİĞER

500

 

Bangladeş’e gittik, Arakan Kampları, Kosova, Somali, Sudan, Uganda, Suriye-İdlip, Cerablus, Lübnan, Afganistan, Arnavutluk’a gittik; Moğolistan, Pakistan, Yemen, Filistin-Gazze ve Kudüs’te idik..   Kardeşlerimize Anadolu’dan iyilik taşıdık, kardeşlik taşıdık, dua taşıdık. Önce yakınımızdan başladık elbette; Anadolu’yu bir uçtan bir uca dolaştık. Hakkari’den İstanbul’a, Hatay’dan İzmir’e, Ankara’dan Bartın’a, Aydın’dan Van’a kadar hemen tüm illerimize Yardımellerinden hasıl olan iyiliği ulaştırdık. Bir ay boyunca elden ele, dilden dile, gönülden gönüle dua taşıdık.

Hediye alış veriş kartları-kumanya paketlerinde muhabbet götürdük..

20 Bin adet kumanya+kumanya hediye kartı ulaştırıldı.

Yüzbinlerce hanemize alışveriş kartı, ramazan kumanyası, nakdi yardım ulaştırdık. Binlerce çocuğumuza bayramlık kıyafet kartları hediye ettik. Binlerce çocuğumuzu giyindirip bayrama hazırladık. İllerimizdeki temsilciliklerimiz iftar sofraları kurdu… Ramazan iyiliği, güzelliği, kardeşliği yüreklerimize nakşetsin ve en azından 11 ay sonra tekrar gelene kadar yüreklerimizden çıkmasın diye kardeşlerimizle buluştuk, kucaklaştık, sarıldık. Bütün dünyanın olduğu gibi ülkemizin de ekonomik dar boğazdan geçmesi sebebiyle ülkemizdeki ramazan faaliyetlerimizi daha arttırdık ve daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalıştık ve ulaştık.

Sofralar kardeşlik için kuruldu

24 Bin iftariyelik+iftar ikramı yapıldı.

Kardeşlerini hatırda tutmayı, kardeşlik hatrını, iyiliği, iyi olmayı, iyilerden olmayı, iyileştirmeyi, ellerin “Yardımeli” eylemeyi hayatına hakim kılmış bağışçılarımız sayesinde hiç bir yardım talebini geri çevirmemeye çalıştık. Anadolu’da şehir şehir, sokak sokak, yürek yürek iyilik dağıttık. Kavli ve fiili dualara köprü olma vazifemizi/misyonumuzu yerine getirmek için hiç durmadan gayret ettik. Ramazanın rahmetinden, bereketinden bütün Yardımelleri olarak bir zerre daha faydalanmak, bir yetimin daha yüzünü güldürmek, bir kapının daha ardında bekleyen mazluma ulaşmak, bir çocuğun daha yüzüne tebessüm olabilmek için koşturduk.

Genel Başkanımız Dr. Sadık Danışman ve Yardımeli ekipleri, hane ziyaretlerine devam etti, belirlenen ailelerle birlikte iftarlar açıldı, sofralar paylaşıldı. Gidilen evdeki hane halkı ile sohbet edildi, ihtiyaçları tespit edilerek hediyeleri takdim edildi.

Hasılı kelam, ramazan boyunca ülkemizin yetimlerinin, mazlumlarının, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Birlikte sevindik, birlikte ağladık, birlikte dua ettik. Yardımelleri’nden çağlayan iyilik ve kardeşlik ırmağı Anadolu’nun dört bir yanına aktı.

Bayramlık kıyafetler bayram ettirdi..

9 Bin adet bayramlık kıyafet hediye edildi.

Her yıl olduğu gibi, bayram öncesi “Bayramlık Kıyafet Hediyeleri” yetimlere ve muhtaç ailelere ulaştırıldı. Anadolu’daki temsilcilerimiz aracılığı ile belirlenen çocuklar gruplar halinde mağazalara getirilerek, alış veriş yapmaları sağlandı. İstedikleri kıyafeti, beğendikleri rengi, kendi üzerlerine deneyerek alma mutluluğunu yaşadılar.

Bir Kur’an ayının, bir rahmet ve bereket ayının, bir kardeşlik ayının, bir halden bilme ayının, bir yetimleri sevindirme ayının, bir ramazan ayının daha sonuna geldik. Ramazan bizleri sevindirdi. Ramazan bizleri mutlu etti. Ramazan bizleri yeni yeni kardeşlerimizle tanıştırdı. Ramazan bizlere “sizleri kardeşler  kıldık” ayetini daha bir derinden, daha bir yüceden, daha bir içten kavramamızı sağladı.

Yardımeli ırmağına bir damla da olsa katkı sağlayan tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun. Bir güzelliğin daha sonuna geldik. Bir ramazanı daha bitirdik. Biz iyiliğe, güzelliğe, kardeş elleri buluşturmaya devam edeceğiz.

Bu kutlu yolculukta bizimle yürüyen güzel insanlara selam olsun..

Paylaş