Banka HesaplarıBağış Yap

Kilis Temsilciliğimiz Hayırlı Olsun

Kilis Temsilciliğimiz Hayırlı Olsun

Suriyeli misafirlerin yoğun olarak bulunduğu Kilis'te , Yardımeli gönüllüleri, Kilis Temsilciliği çatısı altında faaliyetlerine devam edecek

Suriyeli misafirlerin yoğun olarak bulunduğu Kilis'te , Yardımeli  gönüllüleri,  Kilis Temsilciliği çatısı altında faaliyetlerine devam edecek. 60 000 nüfuslu Kilis'te , bir o kadarda Suriyeli misafirler bulunuyor. Yönetim Kurulu Üyesi adnan Mutlu ve YK üyesi ve Genel Müdür Erdoğan Karacakaya 'nın  iştirak ettiği Kilis programında , tüm gün    Suriyeli misafirlerin kaldıkları yerler ziyaret edildi  ve çocuklara,yetimlere kıyafet, oyuncak hediye edildi.  Ağırlıklı olarak  çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan Suriyeli misafirlere gıda kolileri, alışveriş kartları ve un çuvalları bırakılarak, sohbetler edildi.

Kilis temsilcisi olarak görev alan Abdulcelil Yılmaz , Kilis mülki idare yöneticileri ile birlikte yapılan iftar programı ile çalışmalara start verdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Müdür Erdoğan Karacakaya " Kilis'te daha ilk günlerden itibaren çalışmalarımız mevcuttu. Fakat arada kesintiler yaşanabiliyordu. Hatay'dan ve İstanbul'dan Kilis'i yönetmeye çalışıyorduk. Ama şimdi yerinde müdahale edecek, gayretli kardeşlerimizle  faaliyetlerimiz daha yoğun ve isabetli olacaktır. Valimizle de yapılan görüşmelerde Kilis'te yapılacak çalışmalarda ortak projeler geliştirme ve koordineli hareket edilmesi  hususunda mutabık kalınmıştır. İnşaallah elbirliği ile çalışmalarımız daha bereketli olacaktır. Bu çalışmalarda emeği geçen , katkı sağlayan, destek olan herkese teşekkür eder, Kilis temsilcimize muvaffakiyetler niyaz ederim." dedi.

İftar programına Vali Süleyman Tapsız, Vali Yardımcısı Tolga Toğan ve Ulaş Akhan, Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, Halk Sağlığı Müdürü Emin Arslan, AFAD Müdür Vekili İlhami Akgül ile Kilisli iş adamları , Yardımeli gönüllüleri ve bağışçıları katıldı.

Vali Süleyman Tapsız, Kilis Yardımeli Derneği tarafından Kilisevi (Eski Kaymakamevi)’nde verilen iftar programı ile akabinde Kilis’te yaşayan yetimlere yardım dağıtım programına katıldı.

Vali Süleyman Tapsız, Kilis’te yaşayan yetimlere yardım programında emeği geçen başta dernek temsilcisi Abdulcelil Yılmaz olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ile desteklerini esirgemeyenlere teşekkürlerini dile getirerek, bu mübarek rahmet ayında bu yardımların bir nebzede olsa muhtaç kişilerin yüzünü güldürdüğünü, onları mutlu ettiğini belirtti.

Paylaş