Banka HesaplarıBağış Yap

Kilis Temsilciliğimiz Onların Hep Yanında

Kilis Temsilciliğimiz Onların Hep Yanında

2014 Ramazan ayında ilk startı verilen ve resmi yılında faaliyetlerine Temmuz/2014 itibari ile başlayan Yardımeli Kilis Temsilciliği, ilk günden beri ara vermeden faaliyetlerine devam etmektedir.

2014 Ramazan ayında ilk startı verilen ve   resmi yılında faaliyetlerine  Temmuz/2014 itibari ile başlayan Yardımeli Kilis Temsilciliği, ilk günden beri ara vermeden faaliyetlerine devam etmektedir.

Suriye'ye komşu sınır illerimizden olan Kilis, kendi nüfusundan fazla Suriyeli misafir ağırlamaktadır. Kils'in nüfusu  90 000 iken, şehirde bulunan mülteci sayısı  yaklaşık 170 000 civarındadır. Sınır kapısının sürekli hareketliliği de düşünüldüğünde bu sayı , her gün değişmektedir.

Soğuk kış günlerinin başlaması ile birlikte , sıkıntılar ve ihtiyaçlar da artmaktadır. Özellikle battaniye, yakacak, ısıtıcı, çocuk maması, çocuk bezi, kışlık kıyafetler ve gıda acil ihtiyaçlar arasındadır.

İlk günden itibaren fedakarca gayret eden Yardımeli Kilis Temsilciliğimiz yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Kilis, Suriyeli misafirlerimizin ilk uğrak yeri. Şu an şehrimizde  170 000 misafirimiz bulunmakta. Onların hepsine imkanlarımız ölçüsünde yetişmeye çalışıyoruz. Ama gücümüz ve imkanımız da belli. Acil insani ihtiyaçlar noktasında eksiklerimiz vardı. Bunun üzerine mevsim şartlarının verdiği sıkıntı ve ihtiyaçlar da eklenince ,  misafirlerimizin vahim durumu bir kez daha ortaya çıktı. Bizler Yardımeli olarak, gıda, battaniye, kışlık kıyafet noktasında tespit ettiğiz ailelerimize yardımları ulaştırıyoruz. Kardeş aile kapsamında bulunan ailelerimize de  düzenli yardımları bizzat elden iletiyoruz. Özellikle Genel merkez tarafından gönderilen unları, anlaşmalı olduğumuz bir fırın aracılığı ile ekmek haline getirerek Suriyeli misafirlerimize dağıtıyoruz. Zira bir çok ailenin ekmek yapacak malzemesi, fırını vb. yoktur. Dolayısıyla, verilen unu da değerlendirememektedir. Ama günlük ekmek ev ihtiyaçları kendilerine verilmektedir. Bu anlamda, kışlık kıyafer, battaniye, çocuk bezi, mama ve gıda maddelerine ihtiyaç her zaman vardır. Destek olan, yardımcı olan herkese teşekkür ederim."

Paylaş