Banka HesaplarıBağış Yap

Kilis’te kardeş ailelerimizle bayramlaştık

Kilis’te kardeş ailelerimizle bayramlaştık

Kilis, hemen sınır bölgesinde olması nedeniyle, en çok Suriyeli misafirin bulunduğu güzel bir şehrimiz.

Kilis ile Suriye tarafı arasında akrabalık ve dostluk bağları hiç kesilmemişti zaten.. Alış verişlerin, ticaretin ve ziyaretlerin savaş öncesi ve sonrası devam ediyor olması, bölgede hareketliliği hiç durudurmuyor.

Suriye’de yaşanan bu süreçten dolayı, şehrin kendi nüfusundan çok, muhacir Suriyeli misafir şehirde bulunmaktadır. Bir çok aile, sadece yaşlı, kadın ve çocuklarla Kilis’e gelmiş ve yaşam mücadelesi vermektedir. Erkekleri ya hayatını kaybetmiş, ya Suriye tarafında kalmış gelememiş. Çaresiz bu insanlara, ilk günden itibaren yardım ellerimizi uzatmaya ve çare olmaya çalışıyoruz.
 


Kilis’te bulunan kardeş aileler ve diğer ihtiyaç sahipleri düzenli olarak desteklenmekte, Ramazan ve Kurban dönemlerinde yoğun bir şekilde yardımlar ulaştırılmaktadır. Kış geldiğinde yakacak ve soba yardımları ile adak-akika kurbanları da ailelere ulaştırılmaktadır.
 


En son bölgede bulunan Yardımeli ekipleri, Kilis temsilcimiz mihmandarlığında kardeş ailere ve muhtaç ailelere, alış-veriş hediye kartları ile birlikte fırından ekmeklerini alabilecekleri ekmek fişleri ulaştırıldı. Suriyeli misafirlerin kaldığı yaralı ve hasta bakım evi de ziyaret edilerek, hastalarla sohbet edildi.   

Bu süreçte fiili ve kavli dualarıyla destek olan, yardım eden tüm hayır sahiplerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Paylaş