Banka HesaplarıBağış Yap

Kış Geldi... KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN

Kış Geldi... KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN

Kış geldi, havalar soğudu. Bazı illerimizde kar yağışı başladı. Böylelikle kış ülkemize geldiğini göstermeye başladı.

Kış geldi, havalar soğudu. Bazı illerimizde kar yağışı başladı. Böylelikle kış ülkemize geldiğini göstermeye başladı.

Birçoğumuz kış gelmeden yakacak, kışlık giyecek ve kışlık gıda vs. hazırlardık. Kışı böyle karşılamaya hazırlık yapardık.  Ancak şehrimizde, mahallemizde, köyümüzde, sokağımızda kışı ekonomik nedenler ile karşılayamayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz ile kış hazırlıklarımızı paylaşır ve kış ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olurduk. 

Kış Geldi Kardeşlerimiz Üşümesin

Ülkemize sığınan mazlum sığınmacı kardeşlerimizden dolayı bu kışta yükümüz arttı ve ağırlaştı. Ancak bu yükü paylaşacağımız, hafifleteceğimiz ve bu imtihanı verebileceğimiz "İslam Hayır Medeniyetimizin Evrensel Değerlerinden" güç almaktayız.

Tarih sürecinde kışın kuşları, yaban hayvanlarını bile düşünen medeniyetin mensupları, dün olduğu gibi bu gün de yardımlaşma, dayanışma, iyilik ve güzellikler ile dolu bu medeniyetin öncülüğünü de, bu topraklarda yaşayan insanlar yapmaktadırlar. Selam olsun İslamın Hayr Medeniyetini temsil etmeye gayret sarfedenlere...

Kış geldi, havalar soğudu. Kışı karşılama hazırlığı olmayan kardeşlerimiz üşümeye başladı. Doğalgazdan, kaloriferden, kömür ve odun sobasından, elektrikli sobadan, kışlık giysilerden, battaniyeden yoksun,  imkansızlıklar içinde milyonlarca ihtiyaç sahibi kardeşimiz, bizlerin yardımellerini bekliyor.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, komşu ülkelerden ve ümmet coğrafyasından milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Somalili, Mısırlı, Yemenli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaş, zulüm ve açlıktan dolayı ülkemize mülteci olarak geldi. Bu kardeşlerimizi 81 ilimiz tüm zorluklarına rağmen misafir ediyor. 78 milyon insanımız, güçleri ve imkanları ölçüsünde sofralarını, battaniyelerini, sobalarını, paltolarını, mantolarını üşüyen kardeşleriyle paylaşıyor.

https://yardimeli.org.tr/Secure/

Kış geldi, kardeşlerimiz üşüyor.

Elbette, 81 İldeki insanımız ülkemize, bizlere sığınmış olan milyonlarca mazlum kardeşinin kışın üşümesine kayıtsız kalmamalıdır. Paylaşmalı, kardeşleriyle dayanışma içinde olmalı ve yardımellerini onlara uzatmalıdır.

Kış geldi kardeşlerimiz üşümesin ”Türkmen kardeşlerimiz dua ve desteklerinizi bekliyor”

Suriye’de beş yıldır devam eden iç savaş sebebiyle kardeşlerimizin durumu Rusya’nın da müdehalesiyle daha da vahim bir duruma girdi. Özellikle stratejik bir öneme sahip olan Hatay’ın güneyindeki Bayırbucak Türkmen bölgesine günlerdir Rusya’nın çok yoğun bir şekilde havadan bomba yağdırmasıyla Türkmen kardeşlerimiz zor günler yaşıyor. Canları pahasına topraklarını koruyorlar.

Evlerini, barklarını terkeden kardeşlerimiz kış soğuklarını yavaş yavaş hissedildiği bugünlerde çoluk-çocuk, kadın, yaşlı büyük bir dram yaşıyorlar. Ekiplerimiz sınırın sıfır noktasında Suriyeli ve Türkmen kardeşlerimizle 23 Kasım da birlikte oldu. Türkmen kardeşlerimize yardımlarımızın devam edeceğini, dua ve desteklerimizin onlarla birlikte olduğunu söylediler.

Başta Yardımeli merkezimiz olmak üzere anadoludaki temsilci ve kardeş derneklerimizin organize edeceği yardım konvoylarımız en kısa zamanda Türkmen kardeşlerimize ulaşcaktır.

Kış geldi, kardeşlerimiz üşümesin.

Bir an için düşünelim. Tüm aile fertlerimizle sıcak evimizde otururken dışarıda suda boğulan Aylan gibi bir çocuğun, bir yaşlının, soğuktan donarak öldüğünü veya hastalandığını duyduğumuzda büyük bir acı ve insanlık dramı yaşamış olmayacak mıyız?  Bir Hayr Medeniyeti olan İslam’ın temsilcileri olan insanlarımızın buna müsaade etmediklerini göstermemiz gerekir. Zira bunun en güzel örneklerini, ümmet coğrafyasının değişik ülkelerindeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize uzatılan yardımellerimiz ispat etmektedir.

Kış geldi, Kardeşlerimiz üşümesin.

Yardımeli Derneğinin ihtiyaç sahibi mazlum mülteci kardeşlerimiz  bu kış üşümesin diyerek başlattığımız yardım kampanyasına desteklerinizi ve yardımellerinizi bekliyoruz. İhtiyaç sahibi mazlum kardeşlerimiz de yardımellerinizi bekliyor ve kendileriyle yardımlaşma ve dayanışma içinde olacağınızı biliyorlar.

Bir battaniye, bir soba, bir torba kömür mazlum bir kardeşimizin, üşümesini ve hastalanmasını önleyecektir. Fiziki olarak vücut ısısını koruyacak, fakat en önemlisi de yardımelleriniz onların gönüllerini ısıtacaktır. Çocukları, yetimleri, yaşlıları, engellileri sevindirecektir.

Kış geldi, Kardeşlerimiz üşümesin.

İhtiyaç sahibi mazlum, mülteci kardeşlerimizi görmeyen,  ancak Aylan’ın ölümünden sonra Aylan’ı gören, feryadı, kanı, gözyaşını, suda boğulmayı, üşümeyi görmeyen insanlara inat, kardeşlerimizle dayanışma ve paylaşma içinde olacağız. İnsan olmamız Müslüman olmamız bunu gerektiriyor.

Kış geldi, Kardeşlerimiz üşümesin.

Yardımeli Derneği olarak çağrımızı sizlerle, siz değerli gönül dostlarımızla paylaşıyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz yardımellerinizi beklemekte ve yalnız bırakılmayacakları ümidiyle sizleri destek olmaya davet ediyoruz.

Yardımeli Derneği olarak mazlum ihtiyaç sahibi kardeşlerimize olan yardım çağrılarımız, her zaman bağışçılarımız ve dostlarımız tarafından karşılık bulmuştur. ‘’Kış geldi, kardeşlerimiz üşümesin ‘’ yardım çağrımızın da her zaman bağışçılarımız ve dostlarımız tarafından karşılık bulacağından eminiz. Bu nedenle Yardımeli Derneğimizin tüm bağışçılarına, dostlarına ve gönüllülerine teşekkür ediyor, bu vesileyle hepinize selam, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

https://yardimeli.org.tr/Secure/index.php

Paylaş