Banka HesaplarıBağış Yap

Kış Geldi, Kardeşlerimiz Üşümesin!

Kış Geldi, Kardeşlerimiz Üşümesin!

Havaların soğumasıyla beraber kış yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Yurdun yüksek kesimlerine yağan kar, haber bültenlerine girmeye başladı artık.

Bir çoğumuz kışlık hazırlığını tamamladı. Kışlık kıyafetler gardıroplarda yeniden yerini aldı. Mont, bot, eldiven, kaşkol eksiklerimizi tamamlamaya başladık. Doğalgaz imkanı olmayan illerde ve Anadolu’nun büyük bölümünde ki taşralarda yaşayanlar sobalarını evlerine kurdular ve kömür alışverişine başladı. Kış bir çoğumuz için farklı anlamlar taşıyor. Çocuklar karın yağmasını dört gözle bekliyorlar mesela. Kimileri kış sporları için kayak bölgelerine gitmenin heyecanı içerisinde.

Tabi bu manzaranın birde öteki yüzü var: Başlarını sokacak bir ev bulamayanlar, imkansızlıktan dolayı sobasında yakacak kömür alamayanlar, bırakın kömürü içeresinde bir şey yakacak sobası dahi olmayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz var. Gece yatarken çocuklarının üstüne bir battaniye seremeyecek olmanın acısını çeken gözü yaşlı anneler var. Özellikle Suriyeli muhacir kardeşlerimizin yoğunlukta olduğu illerimizde, kamplarda yer bulamadığı için sokaklarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz soğukları iliklerine kadar hissedecekler.

İşte böyle manzaralarla karşı karşıya kalmamak için geçen yıl başlattığımız ‘Kardeşlerimiz Üşümesin’ kampanyasını bul yıl da artırarak devam etmek için çalışmalarımızı başlattık. Odun, kömür, soba, battaniye gibi kışlık malzemeleri binlerce mağdura bağışçılarımız ve gönüllülerimizin desteğiyle ülkemizin her köşesine, temsilcilerimiz aracılığı ile ulaştıracağız.

Kampanya kapsamında derneğimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceğiniz kışlık ihtiyaç malzemeleri fiyatları şu şekilde belirlenmiştir;

  • Battaniye  25TL
  • Bir torba Kömür  20TL
  • Kömür/Odun Sobası  100TL

 

Paylaş