Banka HesaplarıBağış Yap

Kış geldi

Kış geldi

Kış mevsiminin soğuk ve dondurucu yüzüne hep birlikte şahitlik ediyoruz.

Evinde yakacağı olmayan, dışarıda kendisini koruyacak kışlık kıyafetleri olmayan, çaresiz insanların durumunu hiç düşündük mü.. İçinde bulunduğumuz şartlardan  ve  sahip olduğumuz imkanlardan dolayı şükrettik mi Rabbimize..

Pandemi nedeniyle bu yıl çok daha zor geçti. İşini kaybeden, çalışamayan, geçim sıkıntısı çeken aileler, kış mevsiminin ekstra masraflarını karşılamakta zorluk çekmektedirler.

Salgın hastalık nedeniyle vaktin büyük bir çoğunluğu evlerde geçmektedir. Bacası tütmeyen evlerde yaşanan dramlara sessiz kalıp, görmezden gelebilir miyiz?
 


Bu yıl da “Kışın Kardeşlerimiz üşümesin” anlayışıyla yola çıktık ve üşüyen elleri ısıtarak gönülden gönüle bir sıcaklık hasıl olmasına vesile olmayı amaçladık.

“Kardeşlerimiz üşümesin, insanlık buz kesmesin; insanlık kardeşliğe kessin!” diye çalışmalarımızı sürdürüyor, Hayır Köprüsü olma misyonumuzun gereğini yerine getirmek için çalışıyoruz.

81 ilimizde Yardımeli Temsilcileri evlere tek tek giderek, aileleri ziyaret etmekte ve ihtiyaç tespitlerini yaparak yardımcı olmaktadır. Ailelerin yaşadıkları ortamlar ve şartlar birebir gözlenmekte ve durum tespitleri yapılmaktadır. Bazı ailelere kömür yardımı için gidildiğinde, kömürü yakacak sobasının olmadığı görülmüş, mahcubiyet, üzüntü ve mutluluğun bir arada yaşandığı duygulara şahit olunmuştur.
 


Çalınan Her kapının  ardında, farklı bir dram,  tarifsiz acılar ve hüzünlü hikayeler ile karşılaşmak mümkün. Dışarıdan bakmakla bu acı tablo kendini çok belli etmiyor. Ama kapılar çalınıp, yaşadıkları ortamda ziyaret edilen ailelerin içler acısı yaşam mücadelelerine şahid olmak sorumluluğumuzu bir kat daha artırmaktadır.

O halde var mısınız, bugün sokağımızda, mahallemizde ihtiyaç sahibi bir ailenin kapısını çalmaya, onlarla oturup sohbet etmeye, yapabildiğiniz kadarı ile yardımcı olmaya…Daha sonrasında zaten, bu imkanı ve fırsatı bahşeden Allah’a hamd etmenin yollarını arayacaksınız.
 


81 ilimizde Yardımeli Temsilcileri bir seferberlik halinde kışlık dağıtımlara devam ediyorlar.

Yakacak, soba, kışlık kıyafet, çocuklara bot ve mont hediyeleri ailelere ulaşmaya başladı.

Sizlerde bu soğuk kış günlerinde, 1 torba kömür ile sıcak bir yuva, hediye edilen kışlık kıyafetlerle yüzlerde tebessüm olmaya var mısınız..

Paylaş