Banka HesaplarıBağış Yap

Kış gelmeden BİZ geldik,

Kış gelmeden BİZ geldik,

Kış mevsiminin o soğuk yüzünü henüz görmedik. Ama, bir çok evde, ısınma ve çocukların kıyafetleri ile ilgili ihtiyaçların karşılanması noktasında bir telaş başladı.

Kış mevsimini eğlenceye,  tatile  çevirenlerin yanında;  evsiz , barksız yaşamlarını sürdürmeye çalışan, imkansızlıklar içerisinde evinde yakacağı olmayan, soğuktan koruyacak kıyafeti  bulunmayan  binlerce insana, yanı başımızdaki komşumuza ilgisiz kalamayız, kalmamalıyız. 

Soğuklar, hastalık ve  hatta hayatını kaybetmeler başlamadan, yardımellerimizin uzanması gerekiyor.
 

 
Eller ve ayakların ilk önce üşüdüğü, küçük bedenlerin çaresizlik içerisinde annelerine sarılarak ısınmaya çalışan çocuklar, bacası tütmeyen evlerdeki hastalıkların ve imkansızlıkların içerisinde yaşamak zorunda kalan komşularımız var , haberdar mıyız ?

Ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, komşu ülkelerden ve ümmet coğrafyasından binlerce Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Somalili, Mısırlı, Yemenli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaş, zulüm ve açlıktan dolayı ülkemize sığınmışlardır. Bu kardeşlerimizi,  80 milyon insanımız tüm zorluklara rağmen misafir ediyor, güçleri ve imkanları ölçüsünde sofralarını, battaniyelerini, yakacaklarını paylaşıyor.
 


Seyirci kalmayalım… Üşüyen kardeşlerimiz var !

Yardımeli Derneği , kış mevsiminin soğuk ve olumsuz hava şartları karşısında çaresiz kalan tüm ihtiyaç sahipleri ve mülteciler için bir çağrıda bulundu:“Kışın Kardeşlerimiz üşümesin”.

81 ilimizde, Yardımeli temsilcilikleri ve gönüllü ekiplerle birlikte koordine edilecek olan kampanya ile , çaresiz insanlara soğuk hava şartlarında çare olabilmek, umut olabilmek, mutluluk olabilmek, yüzlerde bir tebessüm olabilmek amaçlanmıştır.

Nasıl Yardımcı olabilirim ?

Kampanya 81 ilimizde eş zamanlı olarak sürdürülecektir. Online bağış, banka havalesi, temsilcilikler aracılığı ile ve elden makbuz karşılığı nakdi bağışlar yapılabilir.

DerneğimizGıda Bankacılığıkapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir. Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri ( gıda, giyecek, temizlik malzemeleri ,yakacak, kırtasiye) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak kaydedebilmekte, vergiden düşmektedirler.

Kampanya kapsamında bağışta bulunan hayırseverlerimiz istediği takdirde, kendileri de dağıtımlara ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ziyaretlere iştirak edebilir, birebir şahid olabilirler.

Yine kampanya kapsamında, kullanılmamış olmak şartıyla, ayni yardımlar ( kışlık kıyafet, bot, mont, battaniye vb) da kabul edilmektedir. 

Tüm finans kurumlarından, PTT şubelerinden dernek hesaplarına masrafsız şekilde havaleler yapılabilmektedir. Ayrıca online  olarak da bu kampanyaya ve diğer projelerimize bağışlar yapılabilmektedir.

Nakit Yardımlar için :

1 Adet Mont              :  45 TL

1 Torba Kömür          : 40 TL

1 Adet Bot                 :  45 TL 

KIŞ yazıp 4031 e gönderilen SMS ile  5 TL bağışlayabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş