Banka HesaplarıBağış Yap

"KIŞIN KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN" diye VAN'dan start verdik...

Yardımeli Derneği’nin geçmiş yıllarda 81 ilimizde düzenli olarak uyguladığı kış kampanyasını bu yılda tüm yurtta uygulamak için çalışmalara başladı.

İl temsilcilikleriyle birlikte yapılacak çalışmalar, bölgelerde basın toplantıları ile birlikte start alacak. Bu bağlamda ilk basın toplantısı, dernek başkanımız Dr. Sadık Danışman beyin de aralarında bulunduğu genel merkezden bir heyetle birlikte Yardımeli Van Temsilciliğin koordinesinde Van’da gerçekleşti. Yerel yönetim, mülki amirlerin ve STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu basın açıklamasında yapılacak olan çalışmalar kamuoyu ile paylaşıldı.

Yaşadığımız bu çağda hala bir çok insanın soğuk kış günlerinde soğuktan donarak hayatlarını kaybetmesini hatırlatan dernek başkanımız sözlerine şöyle devam etti: ‘’Karşımızda duran bu acı tablo ile yüzleşen bizler, sorumluluğumuzun gereğini yaparak harekete geçmeliyiz. Van Yardımeli Temsilciliği ve Van Adım-Der ile birlikte, battaniye, kömür ve sobadan oluşan ilk etap yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak, yerinde yapılacak tespitlerle ihtiyaç sahiplerinin sıkıntıları giderilmeye çalışılacaktır’’ dedi.

Kampanya 81 ilimizde eş zamanlı olarak sürdürülecektir. Bu Kış çalışmamıza destek olmak isteyenler online bağış, banka havalesi, temsilcilikler aracılığı ile ve elden makbuz karşılığı nakdi bağışlar yapılabilir.

Derneğimiz Gıda Bankacılığı kapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir. Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri ( gıda, giyecek, temizlik malzemeleri ,yakacak, kırtasiye) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak kaydedebilmekte, vergiden düşmektedirler.
 

BATTANİYE 25 TL
YAKACAK - KÖMÜR 25 TL
SOBA 150 TL


KIŞ yazıp 4031'e gönderilen SMS ile 5 TL bağışlayabilirsiniz.
 

Paylaş