Banka HesaplarıBağış Yap

Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin...

Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin...

Kış geldi. Dışarısı buz kesiyor. Üşüyen bir yanımız var, farkında mıyız?

Çaresiz ve imkansızlıklar içerisinde kışı geçirmeye çalışanlar var, umurumuzda mı ?

Eller ve ayakların ilk önce üşüdüğü, küçük bedenlerin çaresizlik içerisinde annelerine sarılmak zorunda kaldığı komşularımız var, haberdar mıyız ?

Yaşadığımız şu çağda hala, bir çok insan soğuk kış günlerinde/gecelerinde soğuktan donarak hastalanmakta veya hayatını kaybetmektedir maalesef.

Karşımızda duran bu acı tablo ile yüzleşen bizler, sorumluluğumuzun gereğini yaparak harekete geçmeliyiz. Yaptığımız iyilikleri küçümsemeden, yapacağımız güzellikleri ertelemeden bir şeyler yapmanın vaktidir.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, komşu ülkelerden ve ümmet coğrafyasından binlerce Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Somalili, Mısırlı, Yemenli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaş, zulüm ve açlıktan dolayı ülkemize sığınmışlardır. Bu kardeşlerimizi  80 milyon insanımız tüm zorluklara rağmen misafir ediyor, güçleri ve imkanları ölçüsünde sofralarını, battaniyelerini, yakacaklarını paylaşıyor.

Seyirci kalmayın… Üşüyen kardeşlerimiz var !

Yardımeli Derneği, kış mevsiminin soğuk ve olumsuz hava şartları karşısında çaresiz kalan tüm ihtiyaç sahipleri ve mülteciler için hayır sahiplerine bir çağrıda bulundu“Kışın Kardeşlerimiz üşümesin”.

81 ilimizde, Yardımeli temsilcilikleri ve gönüllü ekiplerle birlikte koordine edilen kampanya ile, çaresiz insanlara soğuk hava şartlarında yanlarında olmak, destek olmak için adeta bir seferberlik ruhuyla arazide çalışmalar devam etmektedir.

Battaniye, kömür ve sobadan oluşan ilk etap acil yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yerinde yapılan tespitlerle ( kışlık kıyafet, gıda, eğitim vb) ihtiyaç sahibinin başka sıkıntıları da giderilmeye çalışılmaktadır.


Nasıl yardımcı olabilirim?

Kampanya 81 ilimizde eş zamanlı olarak sürdürülecektir. Online bağış, banka havalesi, temsilcilikler aracılığı ile ve elden makbuz karşılığı nakdi bağışlar yapılabilir.

Gıda Bankacılığı yetkisi olan Derneğimize bu kapsamda  ayni olarak yakacak ve kıyafet bağışlayan işletmeler, bu bağışlarını gider olarak kaydedebilmektedirler.
 

BATTANİYE 25 TL
YAKACAK - KÖMÜR 25 TL
SOBA 150 TL


KIŞ yazıp 4031'e gönderilen SMS ile 5 TL bağışlayabilirsiniz.
 

Paylaş