Banka HesaplarıBağış Yap

Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin

Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin

Kış mevsiminin soğuk ve zor şartlarını hissetmeye başladığımız şu günlerde, evinde yakacağı olmayan, soğuktan koruyacak kıyafetleri olmayan insanları unutmamak gerekiyor.

Minik bedenlerin soğuğa karşı dayanma gücünün zayıfladığı ve hastalıkların peşi sıra geldiğini düşünerek çocuklarımıza hediye edeceğimiz kıyafetlerle onları sevindirmenin tam vakti.

Yardımeli Drneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman, “ Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin” projesi kapsamında Diyarbakır’a giderek yaptığı basın açıklaması ile start verdi ve yetim çocuklara kışlık kıyafetlerini hediye etti, ailelere torba kömürlerini ulaştırdı. Yardımeli Diyarbakır İl Temsilciliğinde düzenlenen programa, Yardımeli gönüllüleri, iş adamları, STK temsilcileri, basın mensupları ve aileler çocukları ile birlikte katıldı. Yapılan açıklamalar ve hediyelerin verilmesinden sonra, Yardımeli faaliyetleri ile ilgili Dr.Sadık Danışman, görsel bir sunumu katılımcılarla paylaştı.
 


81 ilde eş zamanlı olarak başlayan ve yürütülen proje ile ilgili, Dr.Sadık Danışman basın açıklamasında özetle şu konulara değindi :

Değerli Basın mensupları,  Kış geldi. Kışın zor şartları soğuk yüzünü göstermeye başladı. 

Kış mevsimini eğlenceye, tatile çevirenlerin yanında; evsiz, barksız yaşamlarını sürdürmeye çalışan, imkansızlıklar içerisinde evinde yakacağı olmayan, soğuktan koruyacak kıyafeti bulunmayan binlerce insan var çevremizde.
 


Yaşadığımız şu çağda hala, bir çok insan soğuk kış günlerinde/gecelerinde soğuktan donarak hastalanmakta veya hayatını kaybetmektedir maalesef. Haber bültenlerinde, gazetelerde, soğuktan donarak ölen insanların haberlerini izlemek istemiyorsak, bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, komşu ülkelerden ve ümmet coğrafyasından binlerce Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Somalili, Mısırlı, Yemenli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaş, zulüm ve açlıktan dolayı ülkemize sığınmışlardır. Bu kardeşlerimizi  80 milyon insanımız tüm zorluklara rağmen misafir ediyor, güçleri ve imkanları ölçüsünde sofralarını, battaniyelerini, yakacaklarını paylaşıyor.
 


Seyirci kalmayın… Üşüyen kardeşlerimiz var !

Yardımeli Derneği, kış mevsiminin soğuk ve olumsuz hava şartları karşısında çaresiz kalan tüm ihtiyaç sahipleri ve mülteciler için bir çağrıda bulundu:“Kışın Kardeşlerimiz üşümesin”.

81 ilimizde, Yardımeli temsilcilikleri ve gönüllü ekiplerle birlikte koordine edilecek olan kampanya ile, çaresiz insanlara soğuk hava şartlarında çare olabilmek, umut olabilmek, mutluluk olabilmek, yüzlerde bir tebessüm olabilmek amaçlanmıştır.
 


Nasıl Yardımcı olabilirim?

Kampanya 81 ilimizde eş zamanlı olarak sürdürülecektir. Online bağış, banka havalesi, temsilcilikler aracılığı ile ve elden makbuz karşılığı nakdi bağışlar yapılabilir.

Derneğimiz Gıda Bankacılığı kapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir. Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri (gıda, giyecek, temizlik malzemeleri,yakacak, kırtasiye) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak kaydedebilmekte, vergiden düşmektedirler.
 


Kampanya kapsamında bağışta bulunan hayırseverlerimiz istediği takdirde, kendileri de dağıtımlara ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ziyaretlere iştirak edebilir, birebir şahid olabilirler.

Yine kampanya kapsamında, kullanılmamış olmak şartıyla, ayni yardımlar (kışlık kıyafet, bot, mont, battaniye vb) da kabul edilmektedir. 

Tüm finans kurumlarından, PTT şubelerinden dernek hesaplarına masrafsız şekilde havaleler yapılabilmektedir. Ayrıca online olarak da bu kampanyaya ve diğer projelerimize bağışlar yapılabilmektedir.
 


 

Nakit Yardımlar için:

  • 1 Adet Mont       45 TL
  • 1 Torba Kömür  40 TL
  • 1 Adet Bot         45 TL 

KIŞ yazıp 4031 e gönderilen SMS ile 5 TL bağışlayabilirsiniz.
 


SEYİRCİ KALMAYALIM Kİ, KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN.

Katılımınızdan ve maddi-manevi desteklerinizden dolayı şükranlarımızı sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 

Paylaş