Banka HesaplarıBağış Yap

KIŞIN SOĞUĞU MU, BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ Mİ AKILDA KALAN

KIŞIN SOĞUĞU MU, BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ Mİ AKILDA KALAN

Son 7 yıldır kesintisiz sürdürülen “ Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin” projesi bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor.

“Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin” dedik ve Anadolu’nun dört bir yanına dağıldık. İzmir’den Hatay’a, Kütahya’dan Malatya’ya, Bartın’dan Mersin’e, İstanbul’dan Şırnak,a, Samsun’dan  Şanlıurfa’ya.. Ankara’ya, Bursa’ya ve diğer illere… Ülkemizin hemen her yerine, nerede üşüyen varsa, nerede botsuz, montsuz, battaniyesiz kardeşimiz varsa, nerede dumanı tütmeyen baca varsa, nerede mahzun bir yürek sahibi varsa orada olmak için yola çıktık.

Yardımeli Ekipleri arazide

Şubemiz, Temsilcilerimiz, Gönüllülerimiz, “Kardeşlerimiz Üşümesin” diye” diye, “Kardeşlik buz tutmasın” diye, hanelerde ve bedenlerde ve dahi yüreklerde kardeşliğin sıcaklığı hâkim olsun diye yürekleri ellerinde koşturuyorlar. Sesimizi duyan, gayretimizi ve derdimizi hisseden bağışçılarımızın bağışları sayesinde üşüyen kardeşlerimize bot, mont, odun, kömür, odun, soba, battaniye götürmeye devam ediyorlar.

Odun, kömür, soba gibi yakacak malzemeleri, birebir evlere kadar ulaştırılmakta ve kurulumları da yapılmaktadır. Yaşanılan yerin konumu, şartları ve ihtiyaçları da gözlemlenmektedir.

İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki yavrularımıza da kışlık bot ve montlar bedenlerine göre teslim edilmektedir.

Bir çocuğun üşüyen bedenini ısıtmak; odalarına kışın tüm ağırlığının ve soğukluğunun sindiği hanelere umut olmak, sevindirmek, bacasını tüttürmek... Her nimetin şükrü kendi cinsindendir düsturunca çoluk çocuğumuzla sıcak bir yuvada yaşıyor olmamızın şükrü böyle olmalı..

Bir yerde üşüyen bir beden, çıplak ayaklar, soğuk haneler var ve biz buna duyarsız kalıyorsak yüreğimiz kardeş sıcaklığını kaybetmiş, Allah’ın emrettiği bağlar koparılmış, insanlığımız buz kesmiş demektir.

İnsanlığın, kardeşliğin ve yüreklerin buz tutmasına razı olmayan; kardeşliğin gücüne inanan, iyiliğin iyileştirici gücünü fark eden, ellerini “Yardımeli” olarak kullandığında kendisine Allah’ın yardımının her yerde yetişeceğinin bilincindeki kardeşlerimizle, bağışçılarımızla, gönüllülerimizle birlikte şehir şehir, köy köy, sokak sokak gönül gönül dolaşıyoruz.

Bu yıl kışın soğuğu, ayazı mı akıllarda kalsın, yoksa kardeşliğimizle ısınan mutlu yüzler mi hafızamızda kalsın..

Karar sizin.

KARDEŞLİK KARA, KIŞA, AYAZA YENİK DÜŞMESİN

Haydi! Uzatın Yardımellerinizi; KIŞIN KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN

Paylaş