Banka HesaplarıBağış Yap

Köyümüzdeki yetim ailelerden selam var

Köyümüzdeki yetim ailelerden selam var

Pandemi nedeniyle biraz ara verilen yurt dışı ziyaretlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Sağlık ve güvenlik nedeniyle Türkiye’den ekipler gönderemesek te, yurt dışı faaliyetler ve projeler yerel partner kurumlar ve görevli ekipler tarafından, kesintiye uğramadan devam ettirildi.

Yaklaşık 10 yıldır devam eden, Suriye iç savaş ve kargaşadan hayatlarını kurtarmak adına, topraklarını, yurtlarını  terk eden mazlum ve masum sivil halkın hep yanında olmaya çalıştık.

Gerek Suriye tarafında düzensiz kamplarda yaşayan kardeşlerimize, gerekse Türkiye’ye göç etmiş muhacir kardeşlerimize ilk günden itibaren yardımellerimizi uzatmaya devam ediyoruz.

Acil gıda, barınma, yakacak, sağlık, eğitim desteklerimiz, 81 ilimizde bulunan muhacirlere kesintisiz devam etti.

İdlip kırsalında oluşturulan kamplarda dağıtılmak üzere, 32 tırlık un yüklü konvoylar, belirli aralıklarla  bölgedeki fırınlara teslimatlar yapıldı ve ekmekler kamp bölgesinde ücretsiz dağıtıldı. Yine belirli zamanlarda oluşturulan, Gıda, kıyafet ve oyuncak malzemelerinden oluşturulan tırlar da kamp bölgelerinde çadırda kalan ailelere ulaştırıldı.

En son Aralık/2019 da açılışı yapılarak, hak sahibi ailelere teslim edilen Yardımeli Cerablus Kardeşlik köyündeki yetim ailelerden selam ve dualar getirdik.

Yardımeli Cerablus Kardeşlik Köyünde yaşayan yetim aileleri ziyaret etmek, durumları hakkında yerinde incelemelerde bulunmak ve kardeş aile hakkedişlerini takdim etmek için, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Gökcan, genel Koordinatör Osman İlhan, Şanlıurfa Temsilcimiz Mustafa Tosun ve gönüllülerimizden Hüseyin Aydın’dan oluşan heyet Cerablus’a gitti.

Yardımeli Cerablus Kardeşlik Köyü, 10 dönüm arsa üzerine inşa edilmiş, 40 konuttan oluşmaktadır. Mescit, iş atölyesi, oyun alanları ile, yetim aileler için sıcak bir yuva ve barınak olmuştur. Tüm ev eşyaları ve mutfak malzemeleri de Yardımeli tarafından tamamlanarak ailelere teslim edilen konutlarda yaşamlarına devam eden yetim aileler, kamplarda çadırlarda yaşadıkları zor şartları hatırlayarak, gözyaşları içerisinde hayır sahiplerine teşekkür ve dualarını gönderdiler.

Çocuklar, savaşlardan en çok etkilenen savunmasız kesimlerdir. O masumiyetleri ile, bunca olumsuz şartlara ve sıkıntılara rağmen yüzleri gülmekte ve eğlenebilmektedirler. O masum çocukları sevindirmek çok kolay.. En küçük hediyeden ve kendilerine sunulan en ufak imkandan bile mutlu olabiliyorlar. Çocuklar iyi ki varsınız. Gülmeye, eğlenmeye devam edin. Zira  gülmek en çok da size yakışıyor..

Yardımeli cerablus Kardeşlik Köyünde yaşayan tüm yetim ailelerimizin ve çocukların dilinden dökülen  kucak dolusu selam ve dualar siz hayır sahiplerinin hakkı.

KABUL EDER MİSİNİZ EFENDİM..

Paylaş