Banka HesaplarıBağış Yap

Köyümüze Cami Yapar mısınız?

Köyümüze Cami Yapar mısınız?

Yardımeli’miz Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı Tanyeli köyüne camii ve eğitim salonu kazandırmak üzere kolları sıvadı.

Yardımeli’miz Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı Tanyeli köyüne camii ve eğitim salonu kazandırmak üzere kolları sıvadı.

Her şey bir mektupla başladı…

Yardımeli merkezine gelen büyük ve kabarık bir zarf herkesin dikkatini çekmişti. Ve merak konusu olmuştu. Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Sadık Danışman tarafından açıklan zarf herkesi şaşırttı! Yaşları 6-7-8 olan çocuklar, kimisi birkaç satır mektup yazmış, kimisi kendince bir resim çizmiş, kimisi hayalini ve talebini iletmiş… Ama hepsinin de talebi ortak: KÖYÜMÜZE CAMİ YAPAR MISINIZ?

Okumak istiyorlar, öğrenmek istiyorlar, dinlerini öğrenmek ve namaz kılmak istiyorlar. Hiçbir hesabı olmayan masum bir talepti yapılan. Anadolumuzun en ücra köşesinden gelen bu küçük talep, aslında çok büyük anlamlar taşıyor.

Minik yavruların bu talebi karşısında, Yönetim Kurulu hemen harekete geçti. Gönderilen bir ekip bölgede fizibilite çalışmaları yaparak, rapor hazırladı. İhtiyaç o kadar büyüktü ki, ilgisiz kalınamazdı. Bölgede yaşayan halkın da hem işgücü, hem de maddi anlamda büyük destek verecekleri Tanyeli Köyü Cami ve Eğitim salonu inşaatı temeli atıldı hamdolsun. Rahmetli Hacı Murat Topgül’ün ailesi tarafından büyük destek verilen inşaatı en kısa sürede tamamlamak için çalışmalar başladı.   

Köyde yaşayan Müslüman halkın ne İslamî bilgileri öğrenebilecekleri bir eğitim salonu ne de toplu ibadet edebilecekleri bir camisi bulunuyor. Yardımeli,  Tanyeli köyünün ihtiyaç duyduğu bu boşluğu doldurmak amacıyla camii ve eğitim salonu inşa ettiriyor. Böylece Tanyeli halkının hem ibadetlerini topluca yerine getirme hem de eğitim alma noktasında büyük bir ihtiyacı giderilmiş olacak.  

Cami ve eğitim salonu toplam 500 m2 alan üzerine inşa edilecek. Cami 150 m2, eğitim salonu 100 m2 olarak planlandı. Tamamlandığında 200 kişinin ibadet yapabileceği Yardımeli Tanyeli Köyü Camii ve Eğitim Merkezi büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Abdesthaneler ve tuvaletler ile çevre düzenlemesi çalışmaları da proje dâhilinde gerçekleştirilecek. Hayırseverlerin katkılarını ve desteklerini bekliyoruz.

Paylaş