Banka HesaplarıBağış Yap

Kudüs iftarı öncesi saldırılar başladı

Kudüs iftarı öncesi saldırılar başladı

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Ramazan ayının son Cuma günü Mescidi Aksa bahçesinde Yardımeli Derneği sofraları kurulur ve avluda ibadet eden, nöbet tutan murabıtlara iftar ikramları yapılırdı.

Bu yıl da tüm hazırlıklar yapıldı, yemekler hazırlandı. Ama işgalci terör devleti İsrail, avluda ibadet eden insanların üzerine ses bombaları ve silahlarla saldırdı. Mescidi Aksa’yı terk etmeyen kardeşlerimize iftar ve sahur ikramları, içme suyu bölgede bulunanpartner ekiplerimiz tarafından dağıtımları yapıldı.

Tamamen savunmasız ve ibadet eden insanların üzerine bomlarla ve silahlı, tam teçhizatlı polisleri ile saldıran terör devleti İsrail’i bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz.

Önceden hazırlanan iftar yemekleri, saldırı ihtimaline karşı paketler haline getirildi ve bahçede bulunan cemaate elden dağıtıldı. Cuma günü sonrası da, iftar ve sahur ikramları aynı şekilde devam edecek.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“ İşgalci terör devleti İsrail, bunu hep yapıyor. Müslümanlar için kutsal olan bir ayda, Ramazan ayında veya öncesinde her sene mutlaka saldırıyor, zulmediyor. Bunu yaklaşık 2 milyar nüfusu olan Müslüman toplumların gözünün içine bakarak, adeta meydan okuyarak, itibarsızlaştırmak için yapıyor. 2019 yılında da Anadolu Ajansının binası ile Yardımeli Gazze Ofisinin binalarını yine Ramazan ayı öncesi bombalayarak, yerle bir etmişti. Kınamalarla, protestolarla, diplomatik tel’inlerle İsrail vazgeçecek değildir. Artık, islam alemi birleşerek, dünya kamuoyunu da arkasına alarak gerekli müdahaleler ve yaptırımlar uygulanmalıdır. İİT, Arap Birliği, BM gibi uluslara arası kurumlar, acilen toplanmalı ve bir karar vermelidir artık. İsrail’in yaptığı artık bir soykırım derecesine gelmiştir.

Mescidi Aksa bahçesinde verdiğimiz iftar, saldırılar nedeniyle engellense de, ekiplerimiz iftar yemeklerini paketler halinde Mescidi Aksa bahçesinde bekleyen kardeşlerimize dağıtmışlardır. Orada nöbette olan kardeşlerimize desteklerimiz devam edecektir. Ribatta olan murabıtlar için her gün iftar ve sahur yemekleri hazırlanacak ve kardeşlerimize ikram edilecektir.

Ayrıca, Yardımeli Gazze ofisi de yoğun bir çalışma ve gayret içerisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Gazze’ye yapılan saldırı sonucu şehid olan ve yaralanan kardeşlerimizle ve aileleri ile yakından ilgilenmekte, yardımları ulaştırmaktadır. Kardeş Aile Projemiz kapsamında, aileler desteklenmekte, yetimlerimize eğitim desteği ulaştırılmaktadır.

Bu dönemde hem Gazze’de, hem de Kudüs’te şehid olan ve yaralanan kardeşlerimize sahip çıkarak destek programına alınmıştır.

Filistin topraklarında ribatta bulunan kardeşlerimize, şehid ailelerimize ve yetimlere  Kardeş Aileler olur musunuz ? “ dedi

Paylaş